בני (בנגה) בית-אור. התפטר. צילום: באדיבות בית-אור

תדהמה בעיריית ראש העין: ממלא מקום ראש העירייה, בני (בנגה) בית-אור, התפטר מכל תפקידיו ברשות המקומית. במכתב מבקר בית-אור בחריפות את ראש העירייה, שלום בן משה, וכותב: "זה זמן רב הפסקתי לחוש שהנני שותף לניהול העיר יחד עם ראש העיר".

ההתפטרות של בית-אור, מספר שתיים בעירייה, נפלה היום (רביעי) כרעם ביום בהיר על ההנהגה המקומית. ההפתעה גדולה במיוחד מכיוון שבית-אור נחשב יד ימינו ומספר שתיים בסיעתו של ראש העירייה בן משה. השניים הלכו יד ביד בשלוש וחצי השנים האחרונות, מאז הבחירות. הם קידמו יחד את הבנייה האינטנסיבית של עשרות אלפי יחידות הדיור בשכונות החדשות – בדגש על שכונת פסגות אפק המתפתחת.

בית-אור התפטר מכל התפקידים החשובים ביותר שניתן למלא בעיריית ראש העין: סגן ראש העיר, ממלא מקום ראש העיר, ממלא מקום יו"ר מועצת המנהלים של החברה הכלכלית, יו"ר ועדת הביטחון, יו"ר מנהלת פיתוח ובניית מתחמים.

מכתב ההתפטרות שהגיש בית-אור

במכתב ההתפטרות שהוגש לראש העירייה כותב בנגה: "זה זמן רב הפסקתי לחוש שהנני שותף לניהול העיר יחד עם ראש העיר. תפיסת שליחותי כנבחר ציבור, שיטת פעולתי "מבפנים" ע"י השפעה על תהליכי קבלת החלטות וניהול העיר, ייזום וקידום פרויקטים חדשים, התנעת שינויים והתאמת העירייה לעידן החדש בעבודה צמודה איתך הפכה לחסרת משמעות ורוויה בחילוקי דעות".

בנגה מוסיף במכתבו לשלום בן משה: "הפערים בתפיסת הנהגת העיר שבינינו אינה מאפשרים לחוש שהנני מייצג את ציבור התושבים שבחר בי למועצת העיר, פועל בהתאם לציפיותיהם ולהזדהות עם דרכך וקבלת ההחלטות על ידי ההנהלה שבראשותך. אי לכך, הנני מתכבד להגיש את התפטרותי".

מעיריית ראש העין ומלשכת ראש העירייה טרם נתקבלה תגובה.

ראש העירייה שלום בן משה. ביקורת חריפה. צילום: גיל לרנר