הילדה. צילום: באדיבות האם

רגע לפני החופש הגדול: אם לתלמידה בבית ספר יסודי בעיר טוענת כי בתה נענשה לאחר שהגיעה לבית הספר עם מכנסיים קצרים, ובסופו של דבר ובלית ברירה החליפה למכנסי טייץ ארוכים.

הילדה, תלמידה בכיתה ו', יצאה מביתה כשהיא לבושה במכנסיים קצרים, בידיעתה של אמה שטענה כי "אני מודעת לכך שהתקנון אוסר זאת, אך ציפיתי שיהיה סוג של שבירת דיסטנס ביום האחרון ללימודים של הבנות במוסד. זהו יום שממילא יש בו תחושה של פורקן ולא יקרה שום אסון אם היא תלך במכנסיים קצרים. לא מדובר במעשי ונדליזם כלשהו".

לדבריה של האם, כשבתה וחברותיה, שנהגו כמוה, הגיעו לבית הספר הן לא הורשו להיכנס לשיעור והועמדו מחוץ לכיתה למעין מסדר בושה. עוד הוסיפה האם כי הבנות נשלחו להתקשר לביתם בבקשה שישלחו להן מכנסיים ארוכים יותר.

"אמרתי לילדה שתאמר למנהלת ליצור איתי קשר כי לא יכולתי להגיע באותו רגע", מספרת האם. "היא לא חזרה אליי ולבית הספר הגעתי סביב השעה 09:00. חיפשתי את תלמידי כיתות ו' שבדיוק הופיעו במופע סיום בפני כל בית הספר ונדהמתי לראות שהבת שלי לובשת מכנסיים ארוכים, אותם הביאה אחות של תלמידה אחרת".

"מה פתאום מלבישים לי את הילדה?! אם הייתי רוצה חינוך דתי הייתי רושמת אותה למוסד דתי. זאת לא הייתה המטרה. גם כל העניין של לעשות שרירים ביום האחרון לשנת הלימודים וללימודים שלהן במוסד בכלל, במקום לתת לנו לסיים באווירה טובה, זה היה רע מאוד מבחינתי. אין לנו ויכוח שיש תקנון, הכל נכון אבל אם מדובר על מרד קטן של ילדות בנות 12, צריך לגלות יותר גמישות בעניין".

מעיריית ראש העין נמסר: "כללי הלבוש בבתי הספר בעיר נקבעים בשיתוף ועד ההורים והנהלת בית הספר כחלק מתקנון בית ספרי".