האישה בבית החולים. צילום: באדיבות הבעל

תקרית אלימה התרחשה ביום שישי שעבר בגינה ציבורית הסמוכה לרחוב ה' באייר בראש העין. תושבת שכונת פסגות אפק ניסתה להבריח כלב שלטענתה שוטט ללא רצועה ונבח עליה, ובתגובה לטענתה תקף אותה בעליו באגרופים ובעיטות.

התושבת הגיעה בליל שבת  לגינה הציבורית שסמוכה לרחובות ה' באייר ומבצע דני, כדי להאכיל את חתולי הרחוב כפי שעושה כמעט מדי ערב. לדבריו של בעלה שלא נכח במקום באותם רגעים, היא הבחינה בכלב שמגיע לכיוונה ללא רצועה וללא בעליו כשהוא נובח עליה. כדי לנסות להבריח את הכלב, ניסתה האישה להתיז עליו מים שהיו ברשותה. לטענתה בשלב זה, כשראה מרחוק בעליו של הכלב את המתרחש, הוא הגיע לכיוונה ולטענתה סטר לה בחוזקה.

בין השניים התפתח ככל הנראה עימות שבמהלכו ציינה התושבת כי היא מתקשרת למשטרה. בעלה של האישה טוען: "הוא היכה אותה בידה, וכתוצאה מכך עף לה הסלולרי מהיד. לאחר מכן המשיך לחבוט בה בפנים, בצלעות ובמקומות אחרים".

לאחר מכן היא יצרה קשר עם בעלה, והתושבים מהבתים הסמוכים שהבחינו בהמולה הזמינו את כוחות ההצלה. "אני לא יודע אפילו איך היא הצליחה להתקשר אלי", מספר הבעל. "שמעתי ברקע רק צעקות והבנתי שמשהו קרה. ידעתי היכן היא נמצאת והגעתי מיד למקום. היא בכתה נורא והייתה שרועה על המדרכה".

צילום: באדיבות הבעל

"צוות רפואי שהיה במקום בדק אותה, אבל בטעות של רגע החלטנו להתפנות עצמאית. נסענו לבית החולים בילינסון ולאחר סדרת בדיקות שעברה במהלך הלילה, התברר למזלנו כי היא סובלת 'רק' מחבלות ומכות יבשות, ולא מנזק חמור יותר".

לדברי האישה, לפני כשנתיים תקף אותה כלב ומאז היא בטראומה ולכן ניסתה להתגונן כשראתה אותו משוחרר.

הגשתם תלונה במשטרה?

"עוד בזירת האירוע המשטרה תחקרה את הבחור, ובשבת בבוקר הוזמנו להגיש תלונה. כשהגענו לתחנה בשבת אחר הצהריים, הבהירו לנו שגם היא תחת חקירה".

מדוע?

"מסתבר שהבחור התלונן שהיא הכתה אותו וקרעה לו את החולצה והשרשרת. אבל אין סיכוי שהיא עשתה את זה. זה היה ריב ללא כוחות בכלל. היא קטנה ורזונת, בת 41, והוא צעיר. מה שיכול להיות זה שהיא ניסתה להתגונן".

איך אתם מתפקדים מאז האירוע?

"מאוד קשה. בקושי ישנים בלילה. היא בוכה המון ומאוד מבוהלת. פיזית, היא כמעט ולא יכולה לזוז ותמיד עם כריות מתחתיה. אני לא זוכר אירוע כזה בעיר. זה לא משהו נורמלי".

גורם המעורה בפרטים ציין כי אכן שניהם נחקרו באזהרה מאחר שכל צד טען שהותקף. לאחר מכן שוחררו שניהם בתנאים ובהרחקה אחד מהשני.

ממשטרת ישראל נמסר כי "נסיבות האירוע נבדקות".