הזנחה בשכונות ראש העין | צילום: באדיבות תושבים

עשביה, ערימות פסולת, מדרכות שבורות: אלו המראות איתם נאלצים תושבי ראש העין הוותיקה להתמודד בשנת 2019.

לפני מספר ימים פרסמנו כי ראש העין ממוקמת במקום השישי בארץ במכירת דירות חדשות אך ישנם תושבים, שהסביבה בה הם גרים מזכירה תקופות אחרות. ערימות של פסולת, עשביה רבה בצידי הדרך וגם כזו הבוקעת מהמדרכות, אבני מדרכה שבורים וארון תקשורת מפורק, הם חלק מהמחזות הנגלים לעוברים ושבים בשכונות הוותיקות.

צילום: באדיבות תושבים

"אנשים פשוט התרגלו שראש העין מוזנחת", אומר אחד התושבים בתסכול. "ואני כבר לא מדבר על שתילה של עצים או פרחים חדשים . מספיק לראות את מה שקורה סביב השלט בכניסה לעיר שמוקף בעשבים ופסולת כדי להבין עד כמה המצב כאן נורא".

מדוע זה קורה לדעתך?

"אני חושב שהאשמה גם על התושבים וגם על העירייה. פעמים רבות אחרי שעובדי הניקיון מפנים את האשפה, אנשים זורקים פסולת ברחוב. הבעיה היא שהעירייה לא מחלקת דוחות. לדעתי לא ניתן דוח אחד על אשפה בכל האזור לפחות בחמש שנים האחרונות. יתכן מאוד שגם העובדה שכל אחד כאן מכיר אחד את השני או קרוב משפחה של אחר, לא תורמת למצב. אנשים משלמים כסף ולא מקבלים תוצאות, אבל אני מקווה להזיז דברים כי אי אפשר לחיות ככה".

הזנחה וזבל בשכונות הוותיקות | צילום: באדיבות תושבים

מה אתה מתכוון לעשות?

"דיברו איתי מהעירייה ואמורים לקבוע לי סיור בשטח עם מספר נציגים כדי להביא לפתרונות. מדובר בהזנחה שלא טיפלו בה במשך שנים וחייבים לעשות לזה סוף".

מעיריית ראש העין נמסר: "הנושא נמצא בטיפול אגף שפ"ע".