האם תושבים מהציבור הדתי לאומי מופלים לרעה על ידי עיריית ראש העין? כך טוענים חלק מהם, שקיימו אמש (יום ג') הפגנה בנושא מול בניין העירייה.

למקום הגיעו כמה עשרות תושבים מהציבור הדתי לאומי בעיר, שהניפו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "גם הדתיים משלמים ארנונה" ו"הדתיים לא תושבים סוג ב'".

ההפגנה בראש העין. צילום: באדיבות התושבים

בין טענותיהם של התושבים ניתן למנות: מחסור בבתי כנסת ומקוואות בשכונת פסגות אפק, מחסור בהסעות לישיבות תיכוניות מחוץ לעיר, ליקויים ומתקנים לא ראויים בבתי הספר של החינוך הממלכתי דתי, מחסור בתקציב ומבנים לתנועות הנוער, שינוי באופן פעילות ה'תלמודית' שהיוותה צהרונית עבור בתי ספר של החינוך הממלכתי דתי ועוד.

"העירייה גורמת לנו להרגיש שאנחנו מוזנחים ומופלים", טוען תושב העיר שהגיע להפגין אתמול. "כל התנהלות מולם מלווה במלחמות, כשאנחנו מרגישים כאילו אנו נענשים בכל הבחינות. לחרדים ולחילונים יש את המקומות והפעילויות שלהם ולנו אין".

ההפגנה בראש העין. צילום: באדיבות התושבים

מה היה הקש ששבר את גב הגמל?

"אני חושב שמדובר במכלול של נושאים אבל סגירת התלמודית או השינוי שנעשה בה, בצירוף להתפטרותו של עדי אביני מהחזקת תיק חמ"ד, היו אלו ששברו אותנו. אנחנו מרגישים שעכשיו אין לנו למי לפנות".

מה המשך הצעדים שלכם?

"מספר נציגים שלנו הגיעו לישיבת המועצה, שם שטחנו את מרבית הטענות. ראש העירייה ציין שיפגש איתנו וישמע את כל הטענות וינסה יחד איתנו לפתור את הבעיות. נראה מה יוליד יום".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.