המודעה שהופצה בעיר (עם טשטוש חלקי). צילום: מתוך הרשת החברתית

במודעה שפורסמה בשבוע שעבר ברחבי ראש העין והזמינה את הציבור לשיעור תורני קבוע בימי שישי, נכתב כי נושא השיעור הינו "האם מותר לבחור באישה ליו"ר?". במודעה נכתב כי השיעור נעשה כביכול בשיתוף עם המחלקה לתרבות תורנית בראש העין. נקדים ונאמר כי בעירייה מתנערים מן המודעה ואומרים כי אין להם קשר אליה וייתכן כי היא מפוברקת לחלוטין.

המודעה הביאה גל של תגובות זועמות ברשת על פגיעה בכבודן של נשים. "הפרסום ההזוי הזה הוא בדיוק הסיבה שאנחנו חייבים להיות כוח המשמעותי בעיר - עלינו לענות לכל מי שחושב בצורה החשוכה הזו שאצלנו אין מקום אפילו לתהיות כאלו", כתב עומר שכטר ממרצ-מקומי.

יוכי פנחסי אדיב. צילום: ריאן

יוכי פנחסי אדיב, המועמדת לראשות עיריית ראש העין, הגיבה אף היא על הנושא: "הכרזה הזו מביישת אותי קודם כל כתושבת ראש העין, היא מביישת אותי כאמא וזו לא ראש העין שאני מאחלת לילדים שלנו".

כאמור, לא ברור האם כל המודעה מפוברקת או שמא מדובר בגורם פרטי שמארגן את האירוע. ניסינו להשיג את תגובת הגורם הפרטי שצויין על גבי המודעה, אך ללא הצלחה.

בהודעה שפרסמה העירייה כתגובה נכתב: "היום פורסמה בדפי הפייסבוק בעיר מודעה של גוף פרטי שהשתמש בסמל העירייה ללא רשות ובניגוד לחוק ויצר מצג שווא כאילו המודעה ותוכנה הינם בשיתוף העירייה.

"אנו מבקשים להבהיר כי המודעה לא יצאה מעיריית ראש העין ולא אושרה ע"י דוברות העירייה וכי אין לעירייה שום נגיעה לזה. אנו רואים בחומרה רבה שימוש בסמל העירייה ללא אישור ושוקלים צעדים חמורים כנגד המפרסמים. במקביל, מנכ"ל העירייה הורה לאחראים על פרסום המודעה להסירה מייד".