טענות מצד תושבי ראש העין כנגד רשות החניה בעיר: שעות פעילות בעייתיות, אתר אינטרנט שקורס ומתן דוחות לא מוצדקים.

צילום: שאול גולן

איך זה אמור לעבוד? העירייה מאפשרת עקרונית לתושבי ראש העין לקבל תו חניה במידה והם עומדים בקריטריונים הבאים : 1.תושב העיר שכתובתו מעודכנת במשרד הפנים או תושב הגר בשכירות בעל הסכם שכירות בתוקף. 2.תושב העיר בעל רישיון נהיגה בתוקף. 3. בעל רכב פרטי או מסחרי או מונית,  שמשקלם הכולל המותר אינו עולה על 4 טון בלבד.

התו הינו בתוקף ל 3 שנים. על כל המעוניין לקבל אותו למלא טפסים ולשלוח מסמכים שונים דרך האתר, כגון צילומי תעודת זהות, רשיונות ועוד. אך דווקא הפעולות שאמורות להקל על התושבים, הופכות לטענת חלקם ללא נוחות.

"בעבר, כל תושב ראש העין שהחזיק ברישיון קיבל מדבקה ירוקה לרכב בלי להירשם באתר כזה או אחר. עכשיו, כשהטכנולוגיה התפתחה, במקום להקל עלינו אנחנו נתקלים בתקלות", טוענת תושבת העיר. "האתר נופל כל שני וחמישי וגם במוקד הטלפוני אין מענה, שזה השירות הבסיסי שמתבקש".

"שעות הפעילות של רשות החניה הן מ-08:30 עד 15:00, שעות לא נוחות עבור אנשים עובדים. ולא רק זה, אלא שהם גם לא עונים או שהשיחה מתנתקת כשגם אפשרות להשאיר הודעה שיחזרו למי שמתקשר לא קיימת".

אז מה עושים?

"בגלל שאין לי זמן לרדוף אחריהם כל הזמן, ומאחר והייתה תקופה שלא הצלחתי להנפיק את תו התושב קיבלתי דוח על חניה בכחול לבן, אך גם להגיש ערעור לא הצלחתי.

"באחד מימי שישי שאחרי קבלת הדוח ניתקלתי בפקח חניה ושאלתי אותו מה עליי לעשות. הוא יצר קשר עם אחת הנציגות מהחברה בנייד האישי שלה ונתן לי לשוחח איתה. היא ביקשה שאשלח פקס עם הפרטים אבל הסברתי לה שאנחנו כבר בעידן אחר.

ומה היא השיבה?

"היא ענתה בתגובה שאני יכולה במייל ושהיא כלל לא חייבת לענות לי ביום שישי. השבתי שהיא צודקת מצד אחד אך אם היה מענה במוקד בשאר ימות השבוע כנראה שלא הייתי צריכה לשוחח איתה ביום שישי".

תושבים נוספים מלינים על כך שגם כשהם מחזיקים בתו תושב לכל האזורים בעיר, הוא לא תוקף למקטעים ברחובות מסויימים, כמו ברחוב שבזי. "בחיים לא שמעתי על דבר כזה, זה לא חניון זה חלק מרחוב", אומר אחד התושבים.

אחרים דיווחו כי חברת פנגו חייבה אותם על חניה - למרות שהחזיקו בתו חניה. בשיחה עם חברת פנגו נאמר לאחד מהם כי על העירייה לעדכן אותם בנושא.

מעיריית ראש העין נמסר: "הנושא נמצא בבדיקה של רשות החנייה. הפניות ייבחנו ותצא הודעה מעודכנת בנושא".