צילום ארכיון: אבי מועלם

מעצרו של הגבר בן ה-26 החשוד בביצוע עבירות מין בילדה בת 5 בראש העין מעורר גלים ברחבי האזור בכלל ובשכונה בה התרחש האירוע בפרט, כשהתושבים בה מוכי תדהמה. "לא אמיתי ולא נורמלי שדבר כזה קורה אצלנו בשכונה", אומר אחד התושבים.

לדברי התושב, שחבר בוועד הבית בבניין בו אירע המקרה שבגינו נעצר החשוד, יצאה ילדה כבת 5 כדי לזרוק את האשפה. כשחזרה לבניין, ניגש אליה הבחור מאחור, ומשך אותה אל מאחורי הלובי.

"החשוד כרע ברך, ורואים בסרטון שהוא משוחח איתה ותוך כדי, הוא הכניס את ידו מתחת לחצאית שלבשה ונתן לה נשיקה בלחי. קשה לי אפילו לספר את זה. כל האירוע נמשך פחות מדקה ולאחר מכן הוא שיחרר אותה. היא נכנסה לבניין, ומסיבה כלשהי הוא נכנס אחריה ומהר מאוד יצא לבדו".

איך בעצם נודע לכם המקרה?

"מייד לאחר מכן, אמה של הילדה כתבה הודעה בקבוצה של הבניין לפיה הבת שלה סיפרה על בחור שנגע בה וזה לא היה לה נעים. לאחר מכן היא שאלה למי יש את המצלמות אבטחה ויצרה איתי קשר. היא פנתה למשטרה שהגיעה למקום והתחילה בסריקות באזור. רצינו גם להפיץ את התמונה שלנו אבל השוטרים אמרו שעדיף שנמנע מכך כדי שלא נבריח את החשוד".

איך הגבתם לאחר הודעתה של האמא?

"זעזוע. זה לא אמיתי, כאילו אנחנו חיים בסרט".

בשעות הבוקר כאמור, פירסמה המשטרה הודעה לפיה החשוד במקרה, תושב באקה אל גרביה, נעצר. לטענתו של הדייר, אחת השכנות שלחה הודעה בבוקר כשלדבריה היא רואה את הבחור. היא התקשרה למשטרה שהגיעה ועצרה אותו. עוד הוסיף הדייר כי לדעתו מדובר באדם שעובד באזור. 

איך האירועים האחרונים משפיעים עליכם?

"כולנו בפחדים על הילדים שלנו. לתושבים רבים יש ילדים קטנים ואנחנו לא שולחים אותם לבד עכשיו אפילו לא לפעולה קטנה כמו לזרוק את האשפה. זו הרגשה נוראית".

מה אתם מתכוונים לעשות כרגע?

"אין מה לעשות. מאמין שזה דבר שיכול לקרות כמעט בכל מקום. אני חושב שצריכים לערוך סיורים בשכונות החדשות בראש העין. לא מתייחסים אלינו. בניגוד לראש העין הישנה, ששם אי אפשר לשים את האוטו כמה שניות בלי שיבוא פקח, אצלנו אין פיקוח. כאילו אנחנו בן חורג ולא קשורים אליהם. אנחנו רק משלמים ארנונה גבוהה, אבל שירות אנחנו לא מקבלים ואין תחושת ביטחון. אני גר פה שנה ולא ראיתי שום ניידת שמסתובבת להפגין נוכחות".