מדבקה מזוייפת על האוטובוס. צילום: מתוך הרשת החברתית

נוסעים שעלו בתקופה האחרונה על אוטובוסים בראש העין נדהמו לגלות מדבקות שקוראות לנשים להיכנס לפנים האוטובוס ולפנות את המושבים מקדימה לגברים. על השלטים נכתב כי מדובר כביכול באוטובוס מהדרין בהוראת משרד התחבורה ו"הפרה של הוראה זו עלולה להיות עבירה פלילית".

יודגש כי מדובר במדבקות מזוייפות, שעליהן מופיע הלוגו של חברת "קווים". מאחר שהפליית נוסעים היא עבירה על החוק,  ביררו תושבים מה מקור המדבקות וגילו כאמור כי מדובר במדבקות מזוייפות שהדביקו כנראה אנשים שמעוניינים לערער את הדו קיום השברירי בין חילונים לדתיים בעיר.

"נסעתי בקו 276 הבוקר וראיתי את זה. חוצפה ממש", מספרת נוסעת באוטובוס מראש העין לאלעד. תושבות זועמות כתבו ברשתות החברתיות:"צריך להילחם בתופעה!! ממש מקומם שיש שלטים כאלו. גברים הם בני אדם עם יכולות כמו של נשים! די לאפליה המגדרית!". אישה אחרת כתבה: " באיזו עזות מצח הם מפרסמים דבר כזה?".

חשוב להדגיש - לא מדובר בהוראה של משרד התחבורה ואין אוטובוס מהדרין בראש העין. ההיפך הוא הנכון, הפרדה מגדרית מסוג זה היא עבירה על החוק.

מחברת קווים נמסר בתגובה: "מדובר במדבקה מזוייפת במתכונת שנמצאה לפני כחודשיים באחד האוטובוסים. כבר באותה עת, הנחתה הנהלת החברה להסירה מיידית ולסרוק את כל האוטובוסים לאיתור מדבקות מזויפות נוספות. החברה פועלת לאיתור הגורם העומד מאחורי המדבקות הנ״ל".