צילום: דוברות העירייה

חברת Waze תשיק בקרוב בראש העין, את אפליקציית הניווט Waze CARPOOL. הפרויקט יוצא לדרך בשיתוף עיריית ראש העין, יחל לפעול בשלב ראשון באזור התעשייה אפק ויאפשר לעובדים המגיעים לפארק אפק ליהנות מהיתרונות הרבים שלה: הפחתת עומס בכבישים וצמצום הפקקים בעיר, חסכון כספי בהוצאות נסיעה, חסכון בזמן של איתור חנייה ועוד.

שיתוף הפעולה של עיריית ראש העין עם חברת waze החל לפני כחודש וחצי ביוזמה של עופר גבאי, חבר מועצת העיר, שקיבל את ברכת הדרך מראש העיר שלום בן משה, ובעקבותיה נערכה פגישה מקדימה במשרדי  waze בתל אביב וסוכם כי הפרוייקט יפעל בשלב ראשון בפארק התעשייה אפק.

בשבוע שעבר, נערכה במשרדי חברת כלמוביל בפארק אפק, פגישה של נציגי חברת Waze בהשתתפות ראש העיר שלום בן משה, נציגי חברות הפועלות בפארק, חברי מועצת העיר עדי אביאני, עופר גבאי ובני אנניה, אבי כהן מנכ"ל החכ"ל, אריה גלברג מהנדס העיר, ובכירים מעיריית ראש העין. בפגישה הוצגה האפליקציה ויתרונותיה לצמצום עומסי התנועה בכבישים.

ראש העירייה שלום בן משה: "שיתוף הפעולה של עיריית ראש העין עם חברת waze בהפעלת שירותי תחבורה שיתופית (CARPOOL) יאפשר לבאי הפארק ליהנות מהיתרונות הרבים שלה: הפחתת עומס בכבישים וצמצום הפקקים בכניסה וביציאה מהעיר, חסכון כספי בהוצאות נסיעה, חסכון בזמן של איתור חנייה ועוד. מעבר לכך, נסיעה משותפת מסייעת בנושאים סביבתיים נוספים כגון צמצום זיהום האוויר בעיר ופליטת גזי חממה ומפחיתה מהצורך בשטחי חנייה גדולים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת Waze ואין לנו ספק כי הדבר יוסיף לאיכות החיים של תושבי ראש העין והעובדים בפארק אפק".

עופר גבאי, חבר מועצת העיר: ״כחבר מועצה אני פועל כדי לקדם יוזמות התורמות לעיר, ושיתוף הפעולה עם waze הוא רק חלק משורת יוזמות שמקודמות במקביל, מתוך מטרה להפחית את השימוש ברכבים פרטיים, את זיהום האוויר ואת הגודש בצמתי הכניסה והיציאה של העיר ולהקל על מצוקת החנייה".