רפאל באבה לבייב. צילום: באדיבות המשפחה

ביום חמישי שעבר נהרג רפאל (באבה) לבייב ז"ל מפתח תקוה בתאונת דרכים קטלנית שאירעה על כביש 5, בין ברקן לאורנית. לבייב בן ה-25 היה בדרכו הביתה מהעבודה כאשר מצא את מותו בהתנגשות בין אוטובוס של "אפיקים" לרכב הפרטי שבו נהג. חבריו הרבים נותרו המומים וכואבים את לכתו בטרם עת.

מור שמואל, שהיתה מחבריו הטובים בתקופת בית הספר, סיפרה: "הוא היה מלאך אמיתי. הכרתי את באבה לפני שבע שנים, הוא היה אז בן 18 ואני הייתי בת 16. הוא היה כמו אח גדול בשבילי. עברנו יחד המון חוויות, טובות וגם קשות והוא תמיד נתן כתף. היינו נפגשים כמעט כל ערב, יושבים בפארק ואחר כך הוא היה מלווה אותי הביתה. באבה היה עבורי חבר נפש אמיתי, היה לו לב טוב והוא תמיד היה שמח, אדם יפה מבחוץ וגם מבפנים".

רפאל באבה לבייב (במרכז) עם חבריו בגדנ"ע. צילום: באדיבות מור שמואל

איך גילית שהוא נהרג?

"ביום שישי בשעה אחת עשרה בלילה, התקשר אליי אחד החברים הטובים והמשותפים שלנו מתקופת בית הספר, וסיפר לי על מה שקרה. לצערי הקשר שלי עם באבה התרופף בשנים האחרונות ולא התראינו כל כך. מאז שגיליתי שהוא הלך, אני לא מפסיקה לחשוב עליו. כואב וקשה לי".

התאונה אירעה בכביש המהיר בין ברקן לאורנית, כאשר אוטובוס של "אפיקים" התנגש עם הרכב הפרטי שבו נסע לבייב. כתוצאה מכך נוצרה שריפה ועשן רב נראה למרחוק. בתאונה הקשה נפצעו גם נהג האוטובוס באורח קל וכן שבעה נוסעים לקו בחרדה.

ברחוב וולפסון בעיר, שבו מתגוררת המשפחה, הוקמה סוכת אבלים ומבקרים רבים הגיעו אל המקום וערכו תפילות לזכרו.

יהי זכרו ברוך.