צילום: באדיבות מתן רוזנברג

ביום שלישי האחרון  לפנות בוקר פרצו שלושה רעולי פנים לבית העסק "קומל טורטיה בר" ברחוב שבזי בראש העין, גנבו את הכסף מהקופה וציוד בשווי של כ-30 אלף שקלים. הם נמלטו כעבור דקה וחצי, רגע לפני שהגיע כח משטרה למקום.

בלילה שבין שני לשלישי השבוע, בשעה 4:15, שמע עובד במאפיה הסמוכה ל'קומל טורטיה בר' רעשים מוזרים. הוא הבחין בשלושה רעולי פנים יורדים מרכב ופוסעים לכיוון הבר. כשניגש אליהם הם סימנו לו לא להתקרב אליהם ואיימו עליו עם לום. העובד, שלא רצה להיכנס לעימות עם החשודים, הזעיק את המשטרה ויצר קשר עם מתן רוזנברג, בעלי ה'קומל'. בינתיים, פרצו השלושה למקום ולדבריו של רוזנברג עזבו כעבור דקה וחצי כשהם גונבים ציוד יקר ערך ומאות שקלים במזומן מהקופה.

מה עבר לך בראש כשעובד המאפיה התקשר אליך?

"לקחתי נשימה עמוקה ואכלתי את עצמי מבפנים", מתאר רוזנברג (30) בתסכול. "מיליונים אין לי בעסק, אבל קיוויתי שלא הותירו נזק רב".

הגשת תלונה במשטרה?

"כן, עשיתי את זה במקום עצמו. לרוע מזלי השוטרים פספסו את הגנבים בכמה דקות. אחר כך התברר לי שאחד השוטרים הגיע בטעות למאפיה אחרת במקום למאפיה שצמודה אליי. מאז האירוע לא הספקתי להתעדכן עם המשטרה איפה זה עומד. נתתי להם את צילומי האבטחה ואני מקווה שזה ייפתר בקרוב".

מתן רוזנברג. צילום: באדיבותו

יש לך השערה מי עשה את זה?

"כן. אני מניח שאלו בני מיעוטים. ישבו אצלי כמה לפני מספר ימים ושאלו שאלות שלא כל לקוח שואל. ביקשו לדעת כל מיני פרטים על הפתיחה והסגירה של המקום. יש לי הרגשה שהיה להם חלק בזה".

יש לך כעס כלפי גורם כלשהו?

"לדעתי לעירייה יש חלק גדול בכל הסיפור הזה. אני לא ראשון ולא האחרון שפורצים לו באזור. אני במקרה גם גר ברחוב שבזי ורק בשנה האחרונה היו כאן מספר פריצות לבתי עסק, ובשבוע האחרון פינצ'רו למישהו את הגלגלים והשאירו את הרכב שלו על בלוקים. המצב לא משתנה והאירועים נמשכים. ושאלה של זמן עד הפריצה הבאה".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "משטרת ראש העין בסיוע פקחי השיטור העירוני וסיירי האבטחה באגף הביטחון, פועלים במהלך השנה בתיאום בהתמודדות עם נושאי הביטחון והפשיעה בעיר.

יש לציין כי האחריות והסמכות בלחימה בפשיעה היא של משטרת ישראל. הרשות מסייעת למשטרה במלחמה זו על מנת לשמור על איכות חיי התושבים . הפעילות הגלויה והסמויה בהתמודדות עם הפשיעה, הורידה בשנת 2018 את ההתפרצויות בכ-70% ביחס לשנת 2017.

ההתמודדות היום יומית ממשיכה ותמשיך במשותף בכל המישורים ועל פי הניתוח המקצועי שמתבצע יום יום . בפריצה לעסק ברחוב שבזי הפורצים זוהו, התנהל מרדף אחריהם, הרכוש נתפס ויוחזר לבעלים. ברחבי העיר פרוסות עשרות מצלמות המאפשרות לאגף הביטחון העירוני לעקוב אחר אירועים חריגים במרחב הציבורי. התושבים מתבקשים לסייע בהתמודדות, לגלות ערנות ולדווח על כל דבר חריג ו\או אנשים חשודים באזור מגוריהם למוקד 100/106".

ממשטרת ישראל טרם התקבלה תגובה בנושא.