אבישר דחבש, תושב ראש העין, שמע על ההגרלת רכב שארגן איתי ונה, יו"ר עמותת עסקים מצליחים בראש העין יחד עם אוטו סנטר ואפילו החזיק בכרטיס והגיע להגרלה אך לא ציפה לזכות. הוא ניצל את ההגעה להגרלה שנערכה מול כ-2,000 איש כדי לקנות תרופה נגד שיעול לבתו בבית מרקחת סמוך.

דחבש (בלבן) עם איתי ונה | צילום: באדיבות איתי ונה

משום שההגרלה עמדה להתקיים ולמנהל החנות והרוקח פיראס היו עוד כרטיסי הגרלה, נהנה אבישר מן ההפקר וקיבל לידיו כרטיס נוסף במעמד קניית התרופה, על אף שסכום התרופה לא מזכה בכרטיס. פיראס פרגן ולא ידע כי הכרטיס שהעניק לדחבש - יהיה הכרטיס שיעלה בגורל. התושב זכה בין רגע בקיה פיקנטו חדשה מודל 2019.

"זאת המטרה של העמותה שלי שמאגדת את העסקים בראש העין – לקדם אותם ועל הדרך לעשות לאנשים טוב", אומר איתי ונה יוזם ההגרלה. "אני רוצה שאנשים יקנו פה גם תושבי ראש העין וגם תושבי חוץ. אני יכול לקיים הגרלה כזאת בעקבות התפקיד שלי ואני שמח לעשות פרויקטים קהילתיים המאחדים ומחזקים את הקהילה והעסקים בעיר". 

מה כל כך מיוחד בפרויקט שכזה מבחינה קהילתית?

"על מנת לקבל כרטיסי הגרלה היה צריך לקנות בסכומים שונים בעסקים שהשתתפו בפרויקט. הכוונה אינה לקניית כרטיסי הגרלה אלא מוצרים או שירותים. הסתפרת ב-100 שקל בעסק שלוקח חלק בהגרלה? קיבלת כרטיס. מקום שני למשל שזכה בחופשה, עשה מסאז' וקיבל כרטיס שזיכה אותו בחופשה. בנוסף היה צריך להגיע להגרלה כדי לזכות, חלק מהזוכים לא נכחו, המטרה היא חיזוק הקהילה לכן ההגרלה אכזרית. ההגרלה הבאה תתקיים בפסח".

הזוכה המאושר סיפר למיינט ראש העין: "לא ציפיתי שאזכה וניצלתי את זה שכבר הגעתי להגרלה לקנות תרופה לבתי, גם אחרי שקיבלתי את הכרטיס הנוסף נשארתי להגרלה כי כבר הייתי שם. זו הפתעה יוצאת דופן".