עיריית ראש העין הודיעה השבוע כי מערך השיטור העירוני בעיר החל בתכנית אכיפה מוגברת לאיתור רוכבים המתניידים באמצעות אופניים/קורקינט חשמליים שלא כקבוע בחוק. 

שיטור עירוני בראש העין. צילום: דוברות העירייה

במסגרת פעילות מניעה והרתעה זו, פקחי השיטור העירוני נוכחים כעת באופן משמעותי ברחבת הכניסה לבתי הספר שבעיר במטרה לאתר תלמידים הרוכבים בניגוד להוראות 'חוק האופניים'.

בעקבות המדיניות החדשה, כבר במקום פונים הפקחים לתלמידים ומסבים את תשומת ליבם למשמעויות שברכיבה שלא על-פי החוק ועל הסיכונים הנגזרים מכך להם ולסובבים אותם.

נוסף על כך, פרטי התלמידים הרלוונטיים מועברים באופן מיידי למנהלי/ות בתי הספר ואלה מעדכנים את הורי התלמידים באשר לממצאים ולסיכון הרב בו בנם/ביתם מעמידים את עצמם. 

אילן הררי, מנכ"ל העירייה: "אנו רואים בתלמידים הרוכבים על האופניים ובהוריהם אחראים לנושא. בעקבות המקרים המצערים בחודשים האחרונים בהם נפגעו רבים מתאונות דרכים בשל רכיבה שאינה על פי חוק באופניים חשמליים, הנחיתי את פקחי השיטור העירוני לעקוב אחר הנושא מקרוב ולאתר את התלמידים הרוכבים לבתי הספר שלא על פי החוק. המנהלים של בתי הספר מקבלים עדכון יומי על התלמידים הרוכבים בניגוד לחוק, וזאת כדי להציל חיים בעירנו".