תאגיד המים "עין אפק" בראש העין. צילום: עמית לרנר

רבנים בראש העין טוענים כי יש חשש מחילול שבת במוני המים הדיגיטאליים בעיר, אשר רושמים ומשדרים בשבת את הצריכה של הלקוחות.

במכתב לראש העירייה שלום בן משה שכתב לראש העירייה הרב יחיאל בסיס, אחד הרבנים החשובים בעיר ובנו של הרב עזריה זצ"ל, הוא מציין:

"הגיעו לפתחי פניות רבות של תושבים, החוששים מחילולי שבת שיש במוני המים הדיגיטאליים – אשר רושמים ומשדרים בשבת את הצריכה של הלקוחות.

ובהיות שכפי הידוע לי, מו"ר אבי הרה"ג עזריה בסיס זצ"ל פנה אליך בעניין זה, ומינה נציג מטעמו את הרב חנניה צפר, שיפקח על הנושא, וסוכם שביחד עם נציג העירייה מר אלי כהן יבדקו שאין בעיות הלכתיות, בהתקנת מונים אלו.

פניתי לרב חנניה צפר, ולדבריו, הוא ומר אלי כהן נפגשו עם משווקי השעונים ולא קיבלו תשובות מספקות לכל השאלות הגובלות בחילול שבת, ולכן הוסכם כי יועברו 2 שעונים לבדיקת המכון הטכנולוגי ע"י מהנדס, כדי לשלול חשש חילול שבת, ולאפשר התקנה של מונים אלו בכל רחבי העיר.

אלא שעד היום טרם נמסרו השעונים לבדיקה, ולאחר מספר פניות של הרב חנניה צפר אליהם, נאמר לו ע"י מנכ"ל חברת רימונים כי הם חוזרים בהם מהסיכום ואין בכוונתם להעביר את השעונים לבדיקת גורם אובייקטיבי, והם מסתמכים על הכשר מטעמם, דבר אשר מו"ר אבי זצ"ל לא סמך על הכשר זה.

בקשתי שטוחה, להימנע בשלב זה משימוש במונים אלו, ושלא יותקנו שעונים אלו למשפחות דתיות שמתנגדות לסמוך על היתרים דחוקים, עד שיוברר שאין במונים אלו חשש לחילול שבת.

בטוחני שזכות השבת – שהיא מקור הברכה – תעמוד לך להתברך בזה ובבא בכל מילי דמיטב בכבוד".

מתאגיד עין אפק נמסר בתגובה: "התאגיד מקדם פרויקט להחלפת כל מוני המים בעיר למונים לקריאה מרחוק לרווחת התושבים ושיפור השירות, וכבר הוחלפו כמחצית מכלל המונים בעיר. המונים שנבחרו עומדים בכל דרישות התקינה והרגולטור"

תגובת עיריית ראש העין תתפרסם כשתתקבל.