טענות מצד תושבים בראש העין: חסמו בפנינו את האפשרות להגיב בדף הציבורי של ראש העירייה ברשת החברתית.

ראש העירייה, שלום בן משה, או מי מטעמו שמנהל את אותו דף ברשת החברתית, מעלה מדי פעם כמקובל פוסטים בנושאים שונים עליו מגיבים התושבים לפעמים לחיוב ובפעמים אחרות לשלילה. מספר תושבים טוענים כי מזה זמן רב שאינם יכולים להגיב כלל לדברים שמתפרסמים.

העמוד של ראש עיריית ראש העין. צילום: פייסבוק

"הוא חסם אותי כשאפילו לא כתבתי דברים בגנותו, פשוט יש ביקורת קשה נגדו במגוון נושאים", טוענת פעילה חברתית בעיר. "מי שמנהל את הדף משתיק אותנו, והדבר בא לידי ביטוי עוד מלפני הבחירות כשראיתי שאין באפשרותי להגיב. פניתי גם למבקר המדינה בנושא והוא טען שזה דף פרטי והוא יכול לעשות מה שהוא רואה לנכון, אבל מדובר בדף ציבורי לכל דבר".

יכול להיות שבאחת הפעמים עברת את הגבול מבחינתו?

"אני מבינה כשחוסמים אם מאיימים או מביעים אלימות, אבל אני אלימה? בסך הכל העברתי ביקורת אמיתית מאחר ואני מעורה בהרבה סוגיות בעיר. איך ראש עירייה יכול לפעול כך נגד התושבים שלו? זו פגיעה בחופש הביטוי וצעד לא דמוקרטי".

תושב אחר הוסיף: "ראיתי שמישהי פירסמה שאין לה אפשרות להגיב באותו דף ונכנסתי לבדוק אם לי יש אפשרות להגיב. לתדהמתי הבנתי שגם אני חסום. זה פשוט הזוי שראש עירייה חוסם את התושבים. גם אם כתבתי משהו בעבר, זה היה ענייני ובלי השמצות אבל כנראה שמישהו שם לא אהב את מה שראה אז הכי קל זה לחסום".

יש לציין שחסימת דף ציבורי אף מנוגדת לדברים שכתב השופט בדימוס יוסף חיים שפירא בדו"ח נציב תלונות הציבור לשנת 2016, לפיהם, "אי-מתן האפשרות לאדם להגיב בדף פייסבוק רשמי של איש ציבור או מחיקת תגובתו הם בגדר מעשה הפוגע בחופש הביטוי של אותו אדם".

מעיריית ראש העין נמסר: "עמוד הפייסבוק של ראש העיר פתוח וזמין בפני כלל תושבי העיר, לשאלות, בקשות, הערות והארות".