בקרוב: כלים רב פעמיים ומדיח | צילום אילוסטרציה: pixabay

מגמת הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים ברחבי הארץ הולכת ונמשכת, כשהפעם מגיעה תורה של ראש העין להצטרף ליוזמה: בקרוב יוצאו כלי הפלסטיק בהדרגה ממוסדות החינוך בעיר.

בישיבת ועדת איכות הסביבה שהתקיימה לאחרונה הוחלט, כי בשנת התקציב הקרובה תצא לדרך תכנית להפסקת השימוש בכלים חד פעמיים ומערכת החינוך תעבור בהדרגה לשימוש בכלים רב פעמיים. 

התכנית, שזכתה לברכת הדרך מראש העירייה, צפויה לכלול צעדים חינוכיים (הדרכות והנחיות) וצעדים אופרטיביים (רכישת מדיחי כלים לגני הילדים, החלפת הכלים המשונעים בצהרונים ועוד). על פי ההערכות, בתוך שנים בודדות יושלם מהלך כולל של הפסקת השימוש בחד פעמי ומעבר מלא לרב פעמי.

כאמור, ראש העין מצטרפת לרשויות נוספות דוגמת תל אביב ואילת שהודיעו כבר כי יפעלו בנושא על מנת לצמצם את הנזק לסביבה שנגרם כתוצאה משימוש בכלי הפלסטיק.

עומר שכטר, סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך ויו"ר הועדה לאיכות הסביבה ציין, כי "מדובר בבשורה של ממש לאיכות הסביבה, לחינוך ילדינו, לשמירה על כדור הארץ ולמאבק במשבר האקלים שהולך ומחריף. נדאג לתהליך מעמיק של חינוך התלמידים לשמירה על הסביבה לצד המעבר המבורך לשימוש בכלים רב פעמיים במערכת החינוך העירונית".