(צילום וידאו: עדי אמרטלי)

מזה מספר שבועות שבגן אפרסק שבשכונת פסגות אפק בראש העין ישנן דיירות חדשות - נחיל נמלים שמסרב להתפנות מהשטח. "בכל פעם מרססים אותן נקודתית ואז כעבור כמה ימים הן צצות ממקום אחר", אומר השבוע עדי אמרטלי אב לאחד מילדי הגן. אמרטלי ויתר ההורים מסבירים כי בשבוע שעבר הנקודה ה"חמה" היתה במטבח הגן.

"הגענו בשמונה בבוקר וכל המטבח היה מלא בנמלים. הן טיילו בתוך הכיור, על השיש ובכל האזור שבו מכינים לילדים את ארוחת הבוקר", משחזר אמרטלי שאף כתב על כך פוסט זועם ברשתות החברתיות. "הגננת הוציאה את הילדים לחצר וריססה את כל האזור".

צילום: עדי אמרטלי

פניתם לעירייה?

"המון פעמים. בשבוע שעבר הגיע מדביר מטעם העירייה לרסס, אבל הוא ריסס באופן נקודתי בלבד. לאחר שסיים הוא הסביר לגננת ש'אין יותר מדי מה לעשות' וכנראה תהיה התפרצות נוספת ממקום. האבסורד הוא שאפילו המדביר מבין שאי אפשר לפתור את הבעיה עם בריסוס נקודתי, כיוון שיש נחיל מתחת לגן".

אמרטלי ויתר ההורים מסבירים כי הריסוס הוא רק "פלסטר" וחייבים למגר את התופעה הזו. "זו לא ההתפרצות הראשונה, לא הגיוני שכל כמה ימים הגננת תצטרך לטפל בהדברה במקום בחינוך הילדים. אנחנו לא מבינים למה לא עושים טיפול יסודי פעם אחת ולתמיד" הם טוענים.

צילום: עדי אמרטלי

ההורים מסבירים עוד כי מדובר במתחם גנים חדש יחסית, אך למרות זאת בעיית הנמלים אינה הבעיה היחידה. "בנוסף יש גם בעיות של רטיבות ונזילות. אנחנו שולחים את הילדים לגן ומצפים שיקבלו מבנה מתאים והגייני במקום זה שלושים ילדים בני 4-5 נמצאים רוב היום במבנה עמוס ליקויים".

תגובת העירייה: "נערכה בגן ביקורת חוזרת של המדביר העירוני בנוכחות צוות הגן ומממצאי הבדיקה עולה כי הגן נקי מנמלים".