צילומים: מתוך הסרטון, באדיבות הנוסעים

סכנת נפשות: שוב מתלוננים תושבים הנוסעים בקווי האוטובוס של 'אפיקים' על נהיגה פרועה ברחובות העיר. הפעם תיעד אחד הנוסעים את הנסיעה הלא נעימה שכללה גם התעלמות מפסי האטה ועלייה על מעגל תנועה, במצלמת הטלפון שלו.

לפני כחודשיים דיווחנו על טענות תושבי ראש העין על נסיעה פראית וסכנה לציבור מצד נהגי 'אפיקים' בעיר, מדיווח מתועד שהגיע השבוע לידי "מיינט ראש העין" עולה שהמציאות בשטח ככל הנראה לא השתנתה. 

"זו הייתה חוויה לא נעימה", מספר תושב שכונת פסגות שנסע בימים האחרונים באחד מקווי החברה מתחנת הרכבת לביתו. אני אמור להמליץ לילדים להשתמש בתחבורה ציבורית, אבל כרגע אני חושב שזה בעייתי".

כך נראתה הנסיעה השבוע:

זו תופעה שאתה נתקל בה לעיתים קרובות כנוסע?

"לחלוטין. פעם אחת כשנהגתי ברכבי הפרטי מצלמת הרכב תיעדה נהג של החברה שחתך אותי, אבל מבפנים, כשאני זה שנוסע ותלוי בנהג הזה כדי להגיע הביתה בשלום, זה נראה הרבה יותר גרוע. זה נראה שהם לא מפחדים מכלום. אני גם לא מאשים את הנהגים ספציפית, רק בעקיפין, כי אולי זה חלק ממדיניות הנהיגה בחברה, אולי נהג שמסיים את הקו במהירות יקבל הפסקה ארוכה יותר".  

מחברת אפיקים נמסר בתגובה: "הסרטון המדובר הועבר לחברה ללא מספר הרישוי של האוטובוס וללא שעת הנסיעה. עם זאת, החברה בדקה את נסיעות קו 8 ביום המדובר במערכות הטכנולוגיות המנטרות את תנועת האוטובוסים ולא נמצאה נסיעה במהירות החורגת מהקבוע בחוק. חברת אפיקים, שנושא בטיחות הנוסעים והולכי הדרך עומד בראש מעייניה, תחדד את הנהלים בנוגע לנהיגה בשכונות מרובות כיכרות, שם יש להתאים את המהירות לתנאי הדרך, גם כשעל פי החוק היבש המהירות היא מותרת".