(צילום ועריכה: דוד אביטל)

מאות מתושבי ראש העין התנדבו בשבוע שעבר וארזו 300 אלף משלוחי מנות, שההכנסות ממכירתם מיועדות לטובת מחקרים ופיתוח תרופה להצלת אלון לוי בן ה-9, החולה במחלת ניוון השרירים "דושן" חשוכת המרפא.

"אנחנו משקיעים קרוב למיליון דולר מדי שנה במעבדות ומחקרים בתקווה שתמצא תרופה למחלה הזו", מספר אלעד לוי, אביו של אלון. "את הכסף אנחנו מגייסים דרך תרומות ובעיקר בעזרת מכירת 300 אלף משלוחי מנות ברחבי הארץ, אותם אורזים תושבים בערים ובישובים שונים בהתנדבות".

אלון לוי. צילום: באדיבות עמותת חיים לאלון

עלות כל מארז הינו 12 ש"ח וכולל  חטיפים שונים אך "המנות מיועדות לכל סוגי האוכלוסיה, כך שגם בעלי רגישות כאלו ואחרים יוכלו ליהנות מהן", מציין לוי.

איזה מן ילד הוא אלון?

"אנחנו דואגים לשלב אותו ככל הילדים. מבחינה חברתית הוא בסדר גמור. יש לו סייעת בבית הספר שתומכת בו, יש לו חברים שעוזרים לו בדברים שהוא מתקשה. קשה לו לרוץ, להתלבש,לטפס.. שיעורי ספורט לדוגמא הוא עורך עם אופניים מיוחדים שיש לו".

איך בעצם גיליתם את המחלה של אלון?

"הוא התקשה בהתפתחות שלו, וכשהגיע לגיל שנה וחצי, גילינו את המחלה דרך בדיקת דם שגרתית שרופא ההתפתחות שלח אותנו לערוך".

כיצד הגבתם באותו רגע?

"הרגשנו שהשמיים נפלו עלינו. אבל החלטנו להתעשת, והקמנו את 'עמותת חיים לאלון' וכל אחד ברחבי הארץ והעולם שחוקר את המחלה, אנחנו איתו".

צילום: רונית

הפרויקט בראש העין עובד כבר 5 שנים, על אף שאלון ומשפחתו מתגוררים בכלל במושב ישרש. אז איך נוצר הקשר בין העיר למשפחה? "אלעד ארגן אריזות של משלוחים במושב, והגיעו לשם שתי נשים שמייד נרתמו לפרויקט ורצו לעזור גם בראש העין", מספרת רונית, אחת המתנדבות הקבועות בפרויקט. "אירגנו תחילה אריזות באולם הספורט של בית ספר עתיד, ראינו את ההירתמות ואת האווירה הטובה והבנו שאנחנו צריכים אולם גדול יותר".

הבן שלי, יחד עם נערה נוספת, הרימו את המיזם באולם הספורט בבית הספר יובל, וכאמא נרתמתי לעזור יותר, ונפגשתי עם המשפחה של אלון. עם הזמן הפרויקט הפך לגדול יותר כשגם עיריית ראש העין ועסקים מקומיים נרתמו למהלך. יחד מיסדנו את הנושא בצורה מסודרת. אנחנו נפגשים מדי פעם, מסיקים מסקנות, בודקים אפשרויות שונות לייעול ועוד", מוסיפה רונית.

"אם אתה רוצה שיהיה לך טוב, אתה צריך לדעת לתת, וראש העין זו עיר עם קהילה מאוד חמה ותומכת. לפי הערכות שלנו, המספר הגדול ביותר של אריזות בכל הארץ הוא כאן. מדובר על כ 65 אלף משלוחים מתוך 300 אלף בכל הארץ. אבל מה שחשוב באמת זו המכירה. כי בלי מכירה של כל המשלוחים כאילו לא עשינו כלום".

"כל פעילות שמעודדת לערבות הדדית והתנדבות, היא פעילות מבורכת" אומר עדי אביני, חבר מועצת העיר, שנרתם אף הוא למיזם. "זה מסוג הדברים שהנוער צריך כדי לצאת מהמסכים ולעשות משהו ערכי. אני חושב שיש פה רווח כפול. יש כאן התגייסות של כלל האוכלוסיה ללא כל הבדל, כי בסופו של דבר אנחנו ראש העין אחת".       

לתרומות ורכישת משלוחי מנות בכתובת www.lifeforalon.org.il