(צילום ועריכת וידאו: מתן דויטש)

לפני כיובל שנים נוסד בפתח תקוה הפלאפל שהפך עם הזמן לאימפריה של ממש, ששמו שגור בפי תושבים רבים בגוש דן.

עוזי כהן, מבעלי רשת "פלאפל חתוכה" שמונה כיום לא פחות מ-12 סניפים ברחבי הארץ, זיהה את הפוטנציאל הגדול ופתח סניף אצל השכנה בראש העין לפני כ-25 שנה. מאז ועד היום, מהווה המקום מוקד עליה לרגל גם עבור תושבים מהעיר וגם אנשים מכל הסביבה ועובדים מהאזור.

"יש לנו לקוחות קבועים שבאים לפה כמעט מדי יום כבר שנים רבות, להנות מפלאפל טרי והפכנו להיות כמו משפחה", מספר כהן (55) בגאווה. "הסוד שלנו, מלבד הטעם כמובן, זה השירות שאנחנו נותנים, היחס ללקוח, הניקיון וטריות המזון שאנחנו מכינים מדי יום".

פלאפל חתוכה ראש העין. צילום: מתן דויטש

כשעוזי מדבר על משפחה, ניתן לחוש זאת כבר מהרגע הראשון בו נכנסנו לפלאפל, הממוקם בפינה שקטה ברחוב וולפסון בעיר. כל לקוח שנכנס מתקבל בחיוך לבבי, ומרבית הקונים אפילו לא נדרשים לפתוח את פיהם כשכהן כבר עמל על הכנת המנה עבורם על סמך ביקוריהם הקודמים. "עוזי לא צריך בכלל לשאול את הלקוח מה הוא אוכל, הוא ישר יודע", מעיד אחד הלקוחות במקום.

ובכן, לא סתם הלקוחות חוזרים לפלאפל בתדירות גבוהה. המקום נקי ומסודר בקפדנות, השירות נהדר, הסלטים טריים ונחתכים במקום מדי יום, והריח של הכדורים הרותחים היוצאים מן השמן כל כמה דקות, פשוט ממכר.

צילום: עוזי כהן בפלאפל חתוכה. צילום: מתן דויטש

אז מה הופך את הפלאפל לכל כך טעים? "אנחנו משרים חומוס במים במשך 24 שעות, שוטפים אותו, טוחנים אותו במטחנה, ומוסיפים את התבלינים המיוחדים והסודיים שלנו שעוברים איתנו כבר 50 שנה, עוד מהימים שמנחם חתוכה היה עובר עם עגלה ומוכר את הפלאפל. לאחר מכן, נשאר רק לטגן ולאכול".

למרות שפלאפל נחשב אוכל רחוב, מפורסמים רבים פקדו את המקום. בין היתר, אכלו בפלאפל חתוכה בראש העין: יהודה ברקן, אברי גלעד, יואב יצחק, יגאל בשן ז"ל, סטלוס, אורן חן ועוד. בעוד אנחנו משוחחים עם עוזי, נכנס סטלוס וכמו שהבנתם, המנה שלו הייתה מוכנה תוך מספר שניות, אחרי שאמר רק 'צהריים טובים'.  "אני רוצה להגיד לכם שפלאפל חתוכה זה הפלאפל בראש העין. טעים, קריספי ואני תמיד בא לאכול", ציין הזמר.

פלאפל חתוכה ראש העין. צילום: מתן דויטש

"פעמים רבות אני נכנס לראש העין רק בשביל הפלאפל", מספר אחד הלקוחות. "אני לא גר כאן, אבל קונה פה פלאפל כבר עשרות שנים". ולקוח אחר הוסיף "כיף להכנס למקום נקי ומסודר. פלאפל חתוכה זה מותג בכל האזור".

אז כמה יעלה לנו התענוג הזה? 17 ש"ח למנה, 9 שח לחצי מנה, ו-25 שח לחמגשית שכוללת כדורי פלאפל, צ'יפס, סלטים, וטחינה בצד. בתיאבון.

צילום: מתן דויטש

צילום: מתן דויטש