(צילום וידאו: באדיבות ההורים)

מערכת הגשמים האחרונה עשתה שמות בגן מנגו ברחוב הרב גורן בראש העין. ילדי הגן למדו במשך יומיים בגן נוטף מים שקירותיו נוזלים, ללא חשמל וללא מזגן. הורים לילדים בגן מנגו סיפרו כי "הילדים למדו יום שלם בגן מוצף מים, בלי חשמל, בלי מזגן".

מה קרה?

"בחורף שעבר גן מנגו עבר למבנה קבוע ברחוב הרב גורן. עברנו לשם אחרי שהיינו בגן זמני במשך שבוע וחצי אחרי שהגן הזמני הראשון שלנו הוצף והייתה שם סכנת התחשמלות. עם הגשם הראשון התחילו להיות נזילות גם במבנה הקבוע. התקשרנו, התרענו ומה לא. אמרו לנו שיש בעיה לתקן את הנזילות בזמן החורף ובמשך הקיץ כאשר המבנה כולו יתייבש הן יתוקנו במלואן. כל מי שהיה אמור לטפל בזה בעירייה היה מעורב".

(צילום וידאו: באדיבות ההורים)

כעת טוענים ההורים שהבטחות לחוד ומציאות לחוד. "החורף שוב הגיע ושום דבר לא טופל. שנה שלמה. בשבוע שעבר ילדי הגן שהו שעות בחושך בלי מזגן. אפילו בצהרון הבינו והשכילו שבלתי אפשרי להמשיך ככה וצירפו את הילדים לצהרון של הגנים קיווי ומשמש".

לטענת ההורים, במשך כל היום הם היו בטלפונים עם העירייה שכל פעם מעבירים מגורם לגורם מבלי לתת פתרונות. "בסופו של דבר ורק אחרי שעות הגיעו לבדוק את הגן, החזירו את החשמל למרות שקופסת החשמל היתה מלאת מים וטענו שהיום בשעה שבע בבוקר יגיע חשמלאי לגן".

צילום: באדיבות ההורים

הגיע החשמלאי?

"לא. אחרי אינספור שיחות לאגף החינוך, לבעלי התפקידים שם ובאגפים שונים בעירייה נתקלנו שוב במבוי סתום. כל זה בזמן שהילדים שוהים בגן בלי חשמל כמובן. כל אחד העביר אחריות מאחד לשני בסוף הגיע בעל מקצוע מטעם הקבלן והוא עשה חור בקיר של המבנה כדי לנקז את המים. הנזילות עצמן טרם תוקנו. מדובר בפתרון זמני רק כדי להעיף את המים שהצטברו. ברור לנו שעם הגשם הבא, הכל יוצף שוב".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.

צילום: באדיבות ההורים