(צילום וידאו: באדיבות תושבים)

הורים לילדי גן "מעון בילבי" בשכונת פסגות אפק בראש העין מתריעים מזה חודשיים בפני הנהלת "מקום בלב", שבאחריותם הגן, על מספר תקלות בטיחות וביטחון בגן בו נמצאים ילדיהם הפעוטים, אך לא מקבלים כל מענה או טיפול בבעיות. "פנינו ועירבנו את כל הגורמים כולל הנהלת 'מקום בלב' האחראים על המעון, ראש העירייה והיום הגענו אפילו לקב"ט", מספרת אם לילדה בגן.

מה קרה?

"כבר חודשיים שהאינטרקום בשער של הגן, לא פעיל והשער נותר פתוח לרווחה. היום אחת האמהות הגיעה בשעה 11 לגן וצילמה איך היא נכנסת בלי כל בעיה לשטח הגן. כל עובר אורח יוכל להיכנס מבלי שום בעיה או התנגדות. היום זו היתה אמא, מחר זה יכול להיות מחבל או 'סתם' פדופיל. בנוסף, בשנייה של חוסר תשומת לב ילד יכול לצאת החוצה. זה אזור של בנייה, מדובר במחדל בטיחותי מטורף".

צילומים: באדיבות ההורים

רק אתמול (שלישי), ולאחר שאיימו ההורים בפנייה לתקשורת, נסגר השער לראשונה מזה חודשיים באמצעות שרשרת ומנעול. "זה חצי פתרון", הם אומרים. "זה אומנם נותן מענה שלא יכנסו גורמים עויינים לגן, אבל אם חס וחלילה צריך לפנות את הילדים מהמבנה, מדובר במכשול מסוכן".

לטענת ההורים, בגן לומדים כ-150 ילדים בני 3 חודשים ועד 3 שנים, המחולקים לארבע קבוצות גיל. אך למרות האחריות הכבדה, השער הפתוח אינו מחדל הבטיחות היחיד במקום. "בחצר הגן ישנו מתקן שעשועים בצורת רכב שילדי הגן מטפסים עליו ונופלים ממנו חדשות לבקרים. אחת הילדות כבר פתחה את המצח ואחרת שברה את שיניה. מדובר במתקן מסוכן ולא בטיחותי. התרענו על כך מספר פעמים וביקשנו לסלק אותו מהחצר. אך עד כה כלום לא קרה".

תגובת מקום בלב: "שער הכניסה הראשי במעון 'בילבי' ניזוק בעקבות הגשמים. אנשי המקצוע מטעם החברה האחראית ובתיאום עם קב"ט העירייה זומנו ומטפלים בהחלפה של כל המנגנון.

תיקון השער אמור להסתיים עד מחר. בינתיים הותקן היום מנעול ידני כדי שהשער יהיה נעול.

חשוב להבין, שמעבר לשער הראשי ישנה דלת הכניסה ראשית שנעולה ולא מאפשרת כניסה חופשית למעון. כל המתקנים המצויים בחצר מעון 'בילבי' הינם בהתאם לתקן של משרד התמ"ת. ראינו לנכון לרפד ולעטוף חלקים מהמתקנים בדשא סינטטי למען בטיחות כלל ילדי המעון".