(צילום וידאו: באדיבות אלירן סביון)

לתשומת לב רוכבי האופנועים בראש העין והסביבה: תושבים מפסגות אפק טוענים כי חלה עלייה ניכרת בכמות גניבות הדו גלגליים במהלך החודש האחרון. אחת התושבות טוענת כי שוטרים יצרו עימה קשר ביום שישי בבוקר ודיווחו כי האופנוע של בעלה נמצא בוואדי סמוך.

בני הזוג מרחוב גרטרוד עליון הלכו לישון ביום חמישי בערב בידיעה כי האופנוע נמצא בחניה, אולם בשעה 6 בבוקר קיבלו שיחה מפתיעה מצוות שיטור שביקש מהבעל להגיע לואדי סמוך, שם נמצא אופנוע כשלוחית הרישוי זרוקה כמה מטרים ממנו. "השוטרים ביקשו מבעלי שיבוא לוודא שאכן מדובר באופנוע שלו. מסתבר שהגנבים השאירו את האופנועים שם וכנראה תכננו לחזור לקחת אותם כי לידם נמצאו גם כלי עבודה", מספרת האישה.

מה עובר לך בראש כשקיבלת את השיחה מהמשטרה?

"מלחיץ מאוד וגם עצוב. אתה משאיר משהו בבניין שלך בידיעה שזה המקום הכי בטוח עבורך ופתאום זה מתפוצץ לך בפנים. לדעת שאנשים זרים מסתובבים לך בתוך החניון, כשלא פעם אנחנו חוזרים הבייתה בשעות מאוחרות זה מלחיץ ולא נעים בכלל".

צילום: באדיבות אלירן סביון

אך כאמור לא לכולם שיחק המזל. "מדובר במכה רצינית", אומר מוטי פרטוש, דייר רחוב בן גוריון, שאופנועו נגנב לפני מספר חודשים. " ירדתי בבוקר ואני רואה שאין לי אופנוע. ניגשתי ליו"ר ועד הבית שהוציא לי את הסרטון ואני רואה שלושה אנשים , לא רעולי פנים, עושים את העבודה. עוברים מאופנוע לאופנוע וגנבו שלושה באותו לילה, בשתיים וחצי לפנות בוקר".

ניגשת למשטרה?        

"הלכתי אליהם עם הסרטון אבל הם נתנו לי להבין שאין מה לעשות יותר מדי. שאלתי אותם 'אם היה מדובר באונס לא הייתם לוקחים אותו מהבית?'. הם באים בגלים. עשו הפסקה לתקופה מסוימת ועכשיו חזרו. תוך שנה גנבו לנו מהבניין למעלה מעשרה אופנועים. רוקנו לנו את החניון. בעבר הם עוד הגיעו  עם פנים חשופות. כנראה שלאחר שהבינו שיש מצלמות הם התחילו להגיע רעולי פנים".

איך התחושות בימים אלו עם התגברות התופעה?

"חוסר ביטחון. אני יוצא החוצה בלילה ואני מפחד. בכלל מפחיד בלילה בראש העין. גם החוק איתם. אם תתקוף אותם הם עוד יגישו תלונה נגדך. מה תעשה? להיתקל בהם בשעות מאוחרות יכול להיות לא נעים בלשון המעטה".

דייר אחר ברחוב, אלירן סביון הביע גם כן את תסכולו "המכה התחילה לפני מספר חודשים אבל כעבור זמן מה היא נרגעה, ועכשיו שוב. בחודש האחרון, בכל סוף שבוע נגנבים אופנועים. את שלי לא הצליחו לגנוב אבל גרמו לנזק כשבין היתר שברו את הסוויץ'. לאחד השכנים גנבו את האופנוע מהכניסה הראשית לבניין, אפילו לא מהחנייה. הם שוברים והורסים את האופנוע ואחר כך מרכיבים אחד את השני בלי קסדה".

איך האירועים משפיעים על שגרת היום-יום כרגע?

"יש כאן דיירים שפיתחו חרדה, שחוששים להסתובב בערב בחוץ או לתת לילדים שלהם ללכת ברחוב גם לאור תפיסת הפדופיל בשבועות האחרונים".

"הגנבים באים כנראה מאזור המשולש ויוצאים באין מפריע. אנחנו יושבים במרפסות ולא רואים יותר מדי סיורים. אנחנו כן דורשים שתהיה כאן יותר עירנות ויותר יוזמה מצד כוחות הביטחון השונים. ראש העין הולכת וגדלה וצריך למצוא פתרונות מתאימים".

העירייה מסרה בתגובה: "אגף הביטחון בעירייה פועל בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראש העין ומנתב את פעילות סיירי הביטחון והשיטור העירוני על פי הערכות המצב המתקיימות".

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה: "מתבצעת פעילות מבצעית וחקירתית מאומצת בנושא, במסגרתה הושבו לבעליהם שני אופנועים".