אנשים טובים באמצע הדרך: גל המחאה של בני העדה האתיופית ברחבי הארץ הביא איתו מספר אירועים אלימים אך בין אירועים אלו, בלט אתמול מקרה יוצא דופן. אליה משה (23), ממסעדת שבזי וקייטרינג הנסיך בראש העין, פרקה את רכבה, שהיה מלא בכל טוב, בצד הכביש וחילקה מעל 80 מנות בחינם לנהגים שנתקעו בפקק.  

אליה והסועדים | צילום פרטי

אמש (יום ג'), באזור השעה 18:00, יצאה אליה מהמסעדה השייכת לאביה בראש העין, לכיוון ראשון לציון לצורך אזכרה אליה הזמינו את שירותי הקייטרינג של המשפחה. בין המגשים שהועמסו על הרכב היה ניתן למצוא, מרקים, עופות , לחוח, תפוחי אדמה ושאר ירקות.

כשהגיעה משה לכיוון ראשון לציון, בעודה על כביש 431, הבחינה בפקק ארוך שנגרם כתוצאה מהפגנות בני העדה האתיופית.

בחלוף הזמן, כשראתה לצערה שלא תספיק להגיע כבר לאזכרה, גמלה בליבה החלטה כי לא תחזיר איתה את כל המזון ותעשה איתו משהו טוב. היא הבחינה בנהגים נוספים שתקועים בכביש כשהם צמאים ורעבים והחליטה 'לפתוח שולחן' בצד הדרך עם כל המטעמים שהיו ברכבה. מהר מאוד עשרות נהגים יצאו ממכוניותיהם ונהנו משלל הסלטים והתבשילים שהורידו גם את מפלס הלחץ באזור.  

"כבר מגיל קטן לימדו  אותי לתת, וכשיש לי הזדמנות כזו אז אני אתן מכל הלב. אלו הערכים שגדלתי עליהם", אומרת אליה בגאווה. "נכון שהיו לי רק 80 מנות, אבל כל בן אדם שרצה לבוא ולאכול משהו, אכל ולא יצא רעב".

היה מקרה מיוחד שזכור לך מבין כל ה'לקוחות'?

"הייתה מישהי עם צירים, הלב שלי יצא אליה ושמחתי מאוד כשביקשו ממני להביא לה מרק. זה עשה את הכל מבחינתי. בסך הכל זו הייתה חוויה מרגשת מאוד. בכל פעם שאוכל לעזור לאנשים אעשה זאת בלי לחשוב פעמיים".

מה את חושבת על ההפגנות?

"אני מעדיפה שלא להתבטא בנושא אבל הלב שלי עם בני העדה".

ואיך אביך הגיב כששמע על המחווה שעשית?

"הוא כמובן שמח והתרגש מאוד. הוא יודע מי זאת הבת שלו".    

וכך זה נראה בשולי הכביש ולמרות הפקק: