בלוני גז זמניים שמוקמו באחד הבניינים ברחוב | צילום: תושבים

דייר שפגע בתחילת החודש בצנרת הגז ברחוב קתרוס, הוביל לבדיקה של חברת סופרגז, וזו החליטה לנתק מטעמי בטיחות כ-60 משפחות מהספקת גז. כך עולה ממכתב של סופרגז שנתלה בימים האחרונים ברחבי הבניינים הרלוונטיים.

"עשינו ישיבה של כל הדיירים והחלטנו לקחת עורך דין. אנחנו מרגישים שסופרגז מתנערים מאיתנו וטוענים שאין להם מה לעשות. הנציגה בסופרגז אמרה לי 'תקנו כיריים חשמליים'", מספרת אחת הדיירות.

האם הוצעה חלופה ביוזמת סופרגז?

"הם הציעו להתקין בלוני גז. שני בניינים הסכימו, אבל העניין הוא שהבלונים האלה יכולים להיות או בחניה או בדירת גן. לא כולם הסכימו לגבי המיקום של הבלונים בדירת גן מטעמים בטיחותיים ומבחינת החניה – ישנה צפיפות גדולה. הרחוב צר והחניות רשומות בטאבו, גם ככה יש מצוקת חנייה. מעבר לכך, הם אמרו שבשביל הבלונים, כל בניין יצטרך לשלם 12 אלף שקל".

מחברת סופרגז נמסר בתגובה: "הנזק למערכת הגז נגרם כתוצאה משיפוץ שערך אחד הדיירים. החברה שמה את הבטיחות של התושבים במקום הראשון וערכה בדיקות מקיפות במקום שחשפו בעיית תשתית נוספת. בהתאם נותק חיבור מערכת הגז בכדי לשמור על ביטחון הציבור. נציגי החברה ישבו עם הדיירים והציעו להם מגוון של פתרונות חלופיים – אך לצערנו נדחו על ידי התושבים".