עשרות הורים ותומכים הגיעו הערב (19.9) להפגין מול ביתה של הגננת כרמל מעודה בעקבות החלטת בית משפט העליון לשחרר אותה מוקדם יותר היום למעצר בית.

בהפגנה הניפו ההורים שלטים והקריאו פעם נוספת את כתב האישום שלה במגאפון. במקום נכחו גם שוטרים ששמרו על הסדר. 

קראו גם >> הורים הפגינו מול נווה תרצה כנגד הכוונה לשחרר למעצר בית את כרמל מעודה (וידאו)

ההורים מול ביתה של מעודה, הערב | צילום: מתן דויטש

התושב נסים בן צור, אב לילדים, אמר ל'מיינט ראש העין': "אני הולך להיות יד ביד עם ההורים. זה פשוט ביזיון, לא הגיוני שמטפלת בילדים לוקחת חוק לידיים, רומסת את הילדים והמדינה שותקת. נותנים לה פרס להיות בבית. לא ייתכן שהמדינה עושה את זה ומטרטרים את ההורים. אנשים כבר מתים מפחד, כבר לא סומכים על אף אחד. הורים לא צריכים לאבד את האמונה במעונות. הגיע הזמן לעשות לזה סוף. ההפגנות האלה חשובות לעתיד ילדינו". 

בהמשך, מספר שכנים התלוננו בפני המשטרה על הרעש מההפגנה ונוצרה מיני מהומה במתחם. ואולם, בהמשך לתלונת השכנים, הגבירו המפגינים את קולם.

כפי שפרסמנו הבוקר, בהחלטה נאמר כי מכתב האישום אכן עולה תמונה קשה של התעללות בילדי הגן. עם זאת, מעצר לחוד ומאסר לחוד, המעצר אינו מקדמה על חשבון העונש, וחומרת העבירות אינה מהווה על פי החוק עילה למעצר עד תום ההליכים.

נגד מעודה הוגש לפני כחודשיים וחצי כתב אישום חמור בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע בפעוטון שבראש העין. בין היתר כיסתה את ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי פעוט באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה פעוטות באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה. בינתיים שוהה מעודה במעצר עד לתום המשפט בעניינה.

בתחילת השבוע הפגינו ההורים מול כלא נוה תרצה ובהמשך גם מול בית המשפט העליון בירושלים. כל זה לא מנע כאמור את שחרורה של הגננת למעצר בית. 

צילום: מתן דויטש

צילום: מתן דויטש