צילום: דוברות העירייה

עיריית ראש העין ערכה השבוע מפגש הדרכה למטפלות וסייעות במשפחתונים פרטיים. ראש העיר שלום בן משה, ציין כי האירועים במעון כמו גם ההצתה מזעזעים ביותר וחמורים מאוד, אך ראש העין היא קהילה מגובשת וערכית ואנחנו נדע להתגבר על האירועים הקשים.

ראש העיר קרא לבית המשפט להחמיר ביותר בענישה של תוקפי ילדים ופעוטות.

עוד הדגיש ראש העיר כי הוא רואה חשיבות רבה בפיקוח על פעוטות בגילאי 0-3 ובתפקידו כיו"ר ועדת החינוך של השלטון המקומי פועל לקידום ושינוי חוק החינוך לפעוטות בגילאי 0-3 והעברת האחריות למשרד החינוך.

עו"ד מהלשכה המשפטית הציגה את החוק החדש של משרד העבודה והרווחה והדרישות עפ"י הנוהל של המשרד ב-1 בספטמבר לקבלת רישוי זמני לקבלת מעון כגון: היעדר רישום פלילי, ביצוע השתלמות בנושא עזרה ראשונה לפעוטות והתנהלות בטוחה, וכן הצהרה של המנהלים כי המסגרת והמקום מתאימים לשהיית פעוטות ועוד.

עיריית ראש העין תלווה את מנהלי הפעוטונים והצוות המקצועי ותוודא שהם עוברים הכשרה והדרכה מלאה.

השבוע כידוע התקיימה גם התקיימה הפגנת הורים. הפגנות ההורים בראש העין ובכל רחבי ישראל הם צודקות ומוצדקות. אין מילים שיכולות לתאר או להכיל כאב של הורה שבנו היה נתון בסכנה. הלב רועד והגוף מצטמרר, אנחנו נמשיך בשיתוף ציבור ההורים והצוות החינוכי גם בשבועות הקרובים בכדי לאפשר מענה מקצועי ופסיכולוגי לכל ציבור ההורים בראש העין.