רז שגיא במהלך יום הבחירות. צילום: באדיבותו, מתוך הפייסבוק

מי יהיה ראש העירייה הבא של ראש העין? בסיבוב הראשון אמנם הוביל ראש העירייה המכהן שלום בן משה עם 28%, אבל לא הצליח לעבור את רף ה-40% הנדרשים כדי לנצח. רז שגיא, שהגיע למקום השני עם 21.8% מהקולות (התוצאות עדיין אינן סופיות), יתמודד מולו ב-13 בנובמבר בסיבוב השני.

עתה החלה עונת החיזורים אחר המועמדים האחרים, בניסיון ליצור חבירה שתביא לניצחון בסיבוב השני. אל המקום השלישי בבחירות הגיע בני בנגה בית אור, שהשיג כ-15% מהקולות. תמיכה של בנגה בשגיא או בן משה, עשויה להשפיע על הבוחרים בסיבוב השני.

פנינו לבנגה ושאלנו אותו במי מהמועמדים יתמוך בסיבוב השני. הוא אמנם לא סיפק לנו תשובה ברורה, אבל אולי יש רמז בתגובתו: "אני מברך את רז שגיא על ההישג שלו. עשינו מאמץ לעשות שינוי אמיתי בעיר באמצעות אחדות ועשייה של כל חלקיה ואני מקווה שהנחנו יסודות למהלך כזה אם לא הפעם, אז בעתיד. היתה לי זכות גדולה לשתף פעולה עם איתי ונה ועם חבורה נפלאה של פעילים".

יוכי פנחסי אדיב מסרה לנו: "טרם הוכרעו הבחירות ולהחלטה מי יוביל את העיר ב5 שנים הקרובות. אני מודה לכל התושבים, התומכים והעושים במלאכה שנתנו ממרצם באמון מלא בדרך הערכית, עם אמות מידה של יושרה, ניקיון כפיים ועשייה. המרוץ שלי, כאישה מובילה וערכית, הוא אמירה לחדשנות כלפי הישן והשמרני. היינו צריכים לעשות את השינוי התפיסתי שהתושבים מייחלים לו: לקדם ולהוביל את ראש העין כעיר חדשנית ומרכזית. לצערי התושבים בחרו אחרת. מאחלת הצלחה רבה לתושבי העיר ולכל אחד מהמתמודדים על הראשות".

שאר המועמדים (חנוך עוז וישי אדוארד) לא השיבו לשאלתנו במי יתמכו בסיבוב השני. בימים הקרובים נראה הרבה ניסיונות של בן משה ושגיא לקבל את תמיכתם וכמובן גם את תמיכת התושבים.

שלום בן משה עם תומכים ביום הבחירות. צילום: מטה בן משה

שלום בן משה כתב בדף הפייסבוק שלו: "בזכותכם ניצחנו והגענו למקום הראשון וכעת עלינו לסיים את המשימה עם ניצחון בסיבוב השני. אני מוקיר תודה לכולכם על האמון הגדול ובעוד שבועיים נסיים את המשימה ונמשיך להוביל את ראש העין להישגים והצלחות.

"זו העת להתלכד, כל התושבים ונבחריהם במועצה הרוצים לראות את ראש העין ממשיכה להיות מובילה בחינוך ובאיתנות הכלכלית. בעוד שבועיים נמשיך יחד בדרך, כל הכבוד לכל המועמדים על התמודדות דמוקרטית וערכים ומזל טוב לחברי המועצה הנכנסים".

רז שגיא פרסם הודעה בדף הפייסבוק שלו: "כבר חודשיים שאני אומר שזה או אני או שלום. תוצאות הבחירות הביאו אותנו בדיוק לשם. אני רוצה להודות לכולם, אבל יש עוד הרבה עבודה לפנינו ותודה אומרים בסוף. אז אם באמת אכפת לכם מראש העין, זה הזמן לגייס ולהתגייס סביבי ולהביא יחד את השינוי המיוחל".