יום הנכה בסטודיו אנד ג'וי השקת אינפיניטי ויומולדת כפול. צילם: אנד ג'וי

סטודיו אנד-ג'וי מראש העין, אחד מהעסקים החברתיים החלוציים בישראל המעסיק אנשים עם מוגבלויות בהעסקה ישירה ובשכר מלא  חגג בשבוע החולף את ציון יום הנכה הבינלאומי בצוותא עם חגיגת יום הולדתו של יזם הסטודיו נדב עטיה ושל העובד הוותיק ביותר בסטודיו יהודה.

מאז היווסדו בשנת 2007, הוא משמש כסטודיו למתנות ומארזים מעוררות השראה כאשר המכנה המשותף המאחד בין כולם הוא העברת ערכים ומסרים חיוביים בכל מתנה ובכל מארז. 

לכבוד החגיגה הכפולה, השיק אנד-ג'וי סדרת מוצרים ייחודית בנוף הסטודיו, סדרה של פריטי עיצוב לבית/ למשרד הנמכרים במחירי 37-210 שקלים, בהתאם למוצר ולגודל. הסדרה כוללת בין היתר חביות מעוצבות, שולחנות קפה, סלי עץ, ומתכת ומגשים מעוצבים .

לסדרת המוצרים ישנה שפה עיצובית משלה שמספרת את סיפור המוצרים: "אנחנו באנד-ג'וי רוצים להעביר מסר חד משמעי – אדם עם מגבלה אינו שווה פחות מאדם שכביכול אינו מתמודד עם מגבלה".  

יום הנכה בסטודיו אנד ג'וי השקת אינפיניטי ויומולדת כפול. צילם: אנד ג'וי

היזם, נדב עטיה, כמי שהבין על בשרו את חשיבות מקום העבודה והתעסוקה עבור המתמודדים עם מוגבלויות, ומתוך תחושת שליחות עמוקה, הקים את סטודיו אנד-ג'וי עם 3 עקרונות מבדלים - לפעול למטרת רווח ולא על בסיס תקציבי ציבור או תרומות, להעסיק באופן ישיר ובשכר מלא, לשלב את העובדים בקשת רחבה של תפקידים.

נדב עטיה, מספר ש"הצוות של הסטודיו, הובילו במהלך השנים את המודעות להכלת האחר, תוך מאבקים פורצי דרך, שהובילו לתיקון עוולות. הדרך עדיין ארוכה אבל ניתן לראות את ניצני השינוי. השינוי ממשיך גם בתחום האקדמי, שם אני משמש מנטור לסטודנטים אשר חוקרים ומקדמים את תחום היזמות החברתית, לקראת קבלת מעמד משפטי מוגדר של המגזר הרביעי. המטרה העליונה של הסטודיו, היא לשנת תפיסת עולם לקראת צרכנות חברתית ברת קיימא, עד שהיא תהיה ברירת המחדל הראשונה, אבל החגיגה האמתית שלי היא לאסוף מדי בוקר את יהודה מביתו לעבודה, לצחוק לרקוד ולשמוח את החיים ואת ההצלחות המשותפות".

סטודיו אנד-ג'וי הוקם בשנת 2007 ע"י נדב עטיה מתוך חזון להקים את המפעל המוגן הראשון המעסיק סטודיו אנד ג'וי, הפך מקום עליה לרגל לקבוצות מכל הארץ לימי התנדבות, מעסיק כ 35 עובדים עם מוגבלויות, כשכולם חשים סיפוק וערך, מציע אלפי מוצרים משמחים, מלאים בערכים אישיים וחברתיים,  השוזרים את סיפור חייו של נדב בפעילות החברתית, בהרצאות וליווי סטודנטים ביזמות חברתית.