צילום: מתוך הפייסבוק של שכטר

סערת אירועי הגאווה נמשכת בראש העין: חברי מועצת העיר מסיעת מרצ, עומר שכטר ומיכל סופרין, הכריזו על אירוע גאווה שיתקיים בעיר ביום שישי הקרוב (26.7). סגן ראש העירייה מיכאל מלמד, מסיעת יהדות התורה, הגיב באזהרה לתושבים.

לאחר מצעדים ואירועי גאווה  שנערכו ברחבי הארץ במהלך הקיץ , בין היתר בירושלים, תל אביב, חיפה ואף ערים קטנות יותר, הגיעה תורה של העיר ראש העין, כשגם בה, קיום האירוע מלווה בביקורות מצד גורמים שונים. עד כדי כך, שהדברים הגיעו להתנצחות ברשת החברתית בין שני סגני ראש העירייה, עומר שכטר ומיכאל מלמד.

הקרב בין השניים החל לקראת סוף השבוע האחרון, אז הכריז שכטר, חבר המועצה מטעם סיעת מרצ, על קיום אירוע הגאווה ביום שישי הקרוב, 26.7  בזו הלשון "שישי בכל צבעי הקשת .

גאה ונרגש להזמין לאירוע הגאווה הראשון של ראש העין! בואו לחגוג איתנו בהפנינג משפחות עם הפעלות לילדים, הרצאות להורים, פואטרי סלאם ודוכני הסברה של ארגוני קהילת הלהט"ב.

כבוד גדול לשותפתי לסיעה ויוזמת האירוע, מיכל סופרין דיסטניק ולחברי הקהילה הגאה בראש העין".

לאחר פרסום דבריו של שכטר, הגיעה תגובתו של מיכאל מלמד, סגן ראש העירייה וחבר המועצה מטעם סיעת יהדות התורה כשהוא מעלה פוסט ברשת החברתית בפנייה לתושבי העיר: "עומר שכטר ומיכל סופרין מקיימים אירוע עם הפעלות לילדים, שמרו על ילדכם, זהו אירוע של קהילת הלהט"ב".

שכטר לא נשאר חייב למלמד והגיב בפוסט משלו: "ההומופוב מלמד מיהדות התורה, מקבל שכר מהציבור ובכסף הזה הוא רוצה לכפות על תושבי ראש העין את תפיסת עולמו החשוכה.

אנחנו ניאבק לשיוויון וחופש, כדי לוודא שראש העין תהיה עיר פתוחה וסובלנית שבה כל תושב יכול לחיות ולאהוב בלי פחד, על אפם וחמתם של החשוכים. מזמינים אתכם ואתכן להגיע בשישי הבא ולהראות שאנחנו רוצים עיר חופשית, מכילה ומגוונת".

צילום: מתוך הפייסבוק של מלמד

מיכל סופרין דיסטניק, חברת המועצה מטעם סיעת מרצ, מחזיקת תיק נשים ומגדר, ומי שיזמה את האירוע מסרה התייחסה אף היא לאירוע ולסערה שנוצרה סביבו "לראשונה בעיר, יתקיים בשישי הקרוב אירוע גאווה חגיגי. אירוע קהילתי שמתאים לאופי המשפחתי של ראש העין

אני שמחה, כמחזיקת תיק נשים ומגדר, שזכיתי להוביל יחד עם יו"ר הסיעה וסגן ראש העיר, עומר שכטר, את ראש העין למחוזות חופשיים, שוויוניים ומכילים יותר

הקולות החשוכים שנשמעו מחברי מועצה אחרים לא יהרסו לנו את החגיגה. אני קוראת לכולם להגיע ולהצטרף לאירוע של חופש, כבוד, אהבה ושיוויון".

צילום: מתוך הפייסבוק

ומה צפוי באירוע? החל מהשעה 16:00 ימתינו לבאים למתחם הקבלנים שבשכונת פסגות אפק, שלל פעילויות להורים וילדיהם כגון הפרחת בועות סבון, עמדת קעקועים, עמדת יצירה, איפור פנים, מעגל תיפוף ודוכני הסברה של ארגוני קהילת הלהט״ב. מהשעה 17:30 יתקיימו שיחות והרצאות עם חן עמרם, נועם קניאל ,כוכב הסדרה טרנסקידס של  yes , ושני לוי מנדל. את האירוע ינחה לירן נוטיק, זמר, שחקן, מנחה ויוצר תכנית הרשת ״סיפור הגאווה שלי״.

ראש עיריית ראש העין מסר: "ראש העין היא קהילה חזקה ומגובשת, הדוגלת בערכי אהבת חינם, סובלנות וכבוד הדדי. תכנון אירוע קיץ צבעוני למשפחות נעשה בדרך המכבדת את הבחירה של כל אדם לחיות על פי דרכו. אני מסתייג מהשיח הלא ראוי שהתקיים בסוף השבוע האחרון. שיח זה אינו משקף את דרכי ואת רוח העיר ראש העין".

מיכאל מלמד. צילום: גיל לרנר