גבעת הפרפרים ראש העין. צילום: מתן דויטש

האם המחאות נשאו פרי? במהלך דיון בוועדה המחוזית לתכנון ובניה שהתקיים אתמול (ראשון), הודיע ראש עיריית ראש העין שלום בן משה כי לא יאפשר בנייה בגבעת הפרפרים ויפעל לשימורה.

לפני כשנה פתחו תושבי האזור ואף פעילים סביבתיים במחאה על כוונת העירייה להקים באזור מרכז מסחרי ובהמשך אף נפתחה עצומה בנושא עליה חתמו למעלה מ-1,000 איש.

מדובר בגבעה המתפרסת לאורכה של העיר בשטח שבין שכונת פסגת טל לשכונת חתני פרס נובל והיא מהווה  חלק ממסדרון אקולוגי, המחבר את יער ראש העין עם אתר מגדל צדק והשטחים הדרומיים לו. בשל ייחודו מושך אליו האתר מגוון רחב של בעלי חיים, ההופכים אותו לבית גידול למגוון מינים.

כאמור, לאחר מאבק ממושך, חזרה בה העירייה, לפחות בינתיים מהכוונה לבנות במקום. "הודעתי הבוקר בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה כי עיריית ראש העין תשמור על המסדרון האקולוגי ולא נקבל את תוכנית הבנייה בגבעת הפרפרים בפסגת טל", ציין בן משה לאחר הדיון.

"עלינו לאזן בין הפיתוח והבנייה לבין החובה לשמור על נכסי הטבע והריאות הירוקות של העיר. אנחנו פועלים לשינוי התכנית על מנת לשמור על ערכי הטבע והמסדרון האקולוגי. נמשיך לפעול לקידום ערכי הטבע בעיר, בהם בריכת החורף, היער הקהילתי והגן הלאומי מגדל צדק ראש העין".

יו"ר האופוזיציה, רז שגיא, בירך אף הוא על המהלך וכתב : "יישר כוח. מפרגן לראש העירייה שלום בן משה ולסגנו מיכאל מלמד יו"ר אגף ההנדסה, על ההפתעה הטובה - כל הכבוד. וכמובן כל הכבוד ותודה לכל חברי המועצה והתושבים הרבים שהובילו לשינוי דעתו".