חגי אריאל. צילום: באדיבות יוני אריאל

אירוע טראגי: בנו של יוני אריאל, איש העסקים והפעיל החברתי מראש העין, נפצע באורח קשה בשריפה שפרצה בשבת האחרונה בהוסטל בו הוא מתגורר בקרית אתא. מבית החולים רמב"ם בו הוא מאושפז נמסר כי "חגי בטיפול נמרץ פנימי כשהוא מורדם ומונשם". "אני לא יכול לבוא בטענות לאיש. מדובר בחוסר מזל", אומר יוני בכאב.

הנסיבות שהובילו לדליקה הן בגדר צירוף מקרים מחריד. חגי (34), דייר בהוסטל לבעלי צרכים מיוחדים בקריית אתא, שהה בשבת האחרונה במקום יחד עם שלושה דיירים נוספים ושתי מדריכות. לפי המסתמן, בשעה 11:00 לערך, אחת מהמדריכות שהתה במפלס האמצעי של המבנה וסיפרה את אחד הדיירים, כשהמדריכה השנייה הכינה ארוחת צהריים במטבח שנמצא במפלס התחתון. בינתיים, לדברי אריאל, אחד מהדיירים הגיע לאחד החדרים שנמצא בקומה העליונה שהיה ריק מאדם, ומסיבה שעדיין אינה ברורה לאחר מכן אירעה שריפה. 

צילום: כיבוי אש מחוז חוף

הדיירים והמדריכות שהבחינו בעשן הספיקו להימלט מהאש, אך חגי נותר בקומה העליונה ונפגע קשות משאיפת העשן.

פראמדיק מד"א סלים עזמה תיאר את שאירע: "כשהגענו לרחוב, חברנו לכוחות הכיבוי שחילצו אלינו גבר כבן 35 מחוסר הכרה עם סימני שאיפת עשן. הכנסנו אותו במהירות לאמבולנס והענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמה מתקדמת ושימוש בתרופות מיוחדות והוא פונה במצב קשה ויציב לבית החולים".  

יוני אריאל. צילום: ריאן

"אשתי ואני תכננו לטייל אחר הצהריים ולפתע, בשעה 11:45 לערך, קיבלתי טלפון מהעובדת הסוציאלית של מערך הדיור, כשהיא מודיעה לנו 'הייתה שריפה. תגיעו מהר לבית החולים'", מספר יוני.

מה עובר לך בראש באותם רגעים?

"לא חשבנו יותר מדי, רק רצינו להגיע לשם כמה שיותר מהר וקיווינו שיהיה בסדר".

כשהגיעו לחדר הטראומה בבית החולים הבחינו יוני ואשתו בחגי כשהוא מפוייח ומחובר למכונות הנשמה. "חגי ללא כוויות חיצוניות אך נפגע קשה משאיפת עשן", מספר האב. "הוא נלקח לטיפול בתא לחץ כדי להעלות את רמת החמצן. הוא היה אמור לעבור שני טיפולים נוספים, אך לא רצו לקחת סיכון ולנתק אותו ממכונת ההנשמה, למרות שהיו יכולים לחבר מכשיר ידני. אני יודע שביומיים האחרונים ניסו להעיר אותו פעמיים ללא הצלחה".  

יש לך כעס או טענות כלפי אחד מהגורמים?

"אני לא יכול לכעוס על אף אחד. זה חוסר מזל ומקרה חריג מאוד. מערך הדיור דואג לנו לכל דבר כרגע, בין אם מדובר בחדרים במלונית ליד בית החולים ובין אם בדברים לוגיסטיים נוספים".

צילום: חסאן חטיב, דוברות מד"א

איך עוברים עליכם הימים מאז?

"זה לא קל. גם אני, וגם גרושתי, אימו של חגי, נעים בין המלונית לבין בית החולים. אנחנו לא מתרחקים מהאזור. מי ששואל אותי אני עונה שאני על מצב 'offline'".