צילום ארכיון: אבי מועלם

אירוע מפחיד: תושב רחוב מבצע נחשון שבשכונת נווה אפק התעורר לפנות בוקר במהלך השבוע שחלף לאחר ששמע רעשים בביתו. כשהגיע לסלון ביתו הבחין בשני פורצים שהצליחו לחמוק לאחר שהבחינו בו עם שלל שהכיל ככל הנראה לפטופ, ארנק, וחפיסת סיגריות.

שכנתו של התושב מספרת כי בדיעבד נודע לה שהגנבים ניסו להיכנס גם אליה. "במהלך הבוקר ראיתי שמישהו הזיז את הרשת בסלון. ניסיתי להעלות בדעתי מי עשה את זה כי אנחנו לא מזיזים אותה בדרך כלל אבל המשכתי הלאה. לאחר זמן מה דיברתי עם השכן שלי שסיפר לי מה שקרה וראיתי במקביל שבחלון נוסף בכלל הוציאו את הרשת. כאן כבר לא היה לי מקום לספק והבנתי שניסו לבקר גם אצלי".

מה עובר בראש שאת מבינה שניסו לפרוץ אלייך?

"השם גדול ושמר עלינו. לפני כמה שנים פרצו לי לבית, הפכו את החדר שינה והרגשתי הרגשה לא נעימה, של חדירה לפרטיות. פה כולנו ישנו ואף אחד לא שמע כלום. אין ספק שיש בזה דבר מלחיץ אבל אני פחות דואגת. מה שצריך לקרות יקרה". 

דיירת נוספת ברחוב ציינה לאחר המקרה "זה מפחיד, ויחד עם זאת גם מאכזב. מדובר בשכונה טובה אבל כואב שאין ביטחון בלילה כשאנחנו עם ילדים קטנים. אנחנו כנראה נמגן את הבית עם הציוד הדרוש".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: " הטיפול בפשיעה הינו באחריות משטרת ישראל. אגף הביטחון בעירייה פועל בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ראש העין ומנתב את פעילות סיירי הביטחון והשיטור העירוני על פי הערכות המצב המתקיימות".

ממשטרת ישראל נמסר: "טרם נעצרו חשודים באירוע הזה, אך ללא קשר למקרה זה או אחר, משטרת ישראל מבצעת בעיר פעילות מבצעית- חקירתית- מודיעינית ענפה, ומגמת עבירת הפריצה לבתים נמצאת בירידה משמעותית של עשרות אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד".