שעות ספורות לאחר שהוחלט על שחרורה של כרמל מעודה למעצר בית במיקום האסור לפרסום, יצאו הערב (חמישי) סמוך לשעה 21:30 עשרות הורים להפגין מחוץ לבית משפחת מעודה בראש העין כנגד שחרורה.

יוסי חברה, אבא של לין מגן הזוועות, אמר: "אנחנו מפגינים למען ילדינו. הילדים שלנו סובלים כל יום,  הסבל שלהם ושלנו לא נגמר במעצר של כרמל מעודה. יש לנו עוד דרך ארוכה. לא ייתכן שמתעללת כזו עם הסעיפים החמורים ביותר בחוק יוצאת למעצר בית עם המשפחה שלה ולא יושבת מאחורי סורג ובריח. 

"בית המשפט היום מידר אותנו ושם גדר בינינו לבין הכניסה לאולם הדיונים. בושה וחרפה. אנחנו לא נשתוק עד שכרמל מעודה וכל מי שהיה ולקח חלק בהתעללות יקבל את העונש".

לפני פחות מחודש, ב-22.9, החליט בית המשפט לשחרר את מעודה למעצר בית, אך המהלך נתקל בקשיים לאחר שהמשפחה שהייתה אמורה לקלוט אותה חזרה בה. בד בבד, התקיימו מול ביתה בראש העין ובירושלים מחאות כנגד שיחרורה. הגננת הוחזרה בעקבות כך למעצר

בדיון שנערך היום (חמישי) ההורים שהגיעו לדיון לא הורשו להיכנס אליו מאחר שהוחלט לנהל אותו בדלתיים סגורות. מי שנכנסו היו אך ורק מפקחים וחלופות מעצר.

בתום הדיון הפרקליטה יצאה למשפחות וציינה כי אין באפשרותה לשתף אותם בהחלטה או במידע כלשהו מהדיון. רק לאחר שההורים עמדו על כך, חזרה הפרקליטה לאולם וביקשה את רשות השופט כדי למסור להם את ההחלטה. לבסוף יידעה אותם כי מעודה שוחררה, אך כל שאר הפרטים, ביניהם על ידי מי ולאן נלקחה נותרו בגדר סימני שאלה.

כזכור, ביולי האחרון הוגש נגד מעודה כתב אישום, בו נכתב כי בין התאריכים 16.06.19-27.05.19 הייתה הנאשמת הבעלים ומנהלת גן משפחתון "בייבי לאו" בראש העין, המיועד לתינוקות ולפעוטות בין הגילאים 3 חודשים עד 3 שנים. במהלך התקופה זו, בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת  11 תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בכך שכיסתה ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות; העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים, למשך מספר שעות; הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה. באחד המקרים הכריחה קטין לאכול תכולת צלחת לתוכה הקיא.