צילום: דוברות עיריית ראש העין

האם מצוקת כוח האדם בראש העין עומדת לפני סיום? בעירייה הודיעו כי ראש העין מצטרפת לרפורמת הסייעות, מה שעשוי להקל על הורים רבים.

בתום פגישה שנערכה בשבוע שעבר בעירייה בנושא, בה נטלו חלק  סגן ראש העיר עומר שכטר ומנכ"ל העירייה והגזבר, התקבלה החלטה להעסיק מיידית 10 עובדות כסייעות כונניות להחלפות בגני הילדים.

המחסור החמור בסייעות בכל רחבי הארץ, הוביל גם בראש העין במקרים מסויימים לסגירת גני ילדים, ואת ההורים להישאר עם ילדיהם במקום לצאת לעבודה. המצב החמיר אף יותר בעונת החורף כתוצאה ממחלות הסייעות והילדים, דבר שהוביל לעיתים למחסור של כ-20 סייעות ביום. במקרים אלו, היתה פועלת העירייה לנייד סייעת מגן לגן או לחילופין לפתוח גן עם שתי סייעות וללא גננת, שזהו מצב בעייתי כשלעצמו.

עומר שכטר. צילום: מרצ מקומי

עד עתה, היה קיים מאגר של ממלאות מקום שעבדו על בסיס קריאה ושעות. בסיס ההעסקה היה זמני, כך שברגע שסייעת מצאה עבודה קבועה היא בחרה לעזוב. כעת , על פי הרפורמה החדשה, עבודתן של הכונניות תהיה קבועה, כשהן יועסקו בהיקף של 70 אחוז משרה, ויקבלו תמריץ בדמות 20 שעות כוננות חודשיות, המקנות תוספת של כ-600 ש"ח למשכורת החודשית.

עומר שכטר, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך מסר בתגובה :"הרפורמה החדשה בסייעות תביא להקלה גדולה במצוקת כח האדם בגנים. היא טובה לעובדות, לגננות ולהורים. אני מודה להורים ולהנהלת העיר על שיתוף הפעולה".