בית ספר נווה דליה ראש העין. צילום: באדיבות תושבים

מדריכות צהרון של החברה העירונית "מקום בלב" בבית ספר "נווה דליה" בעיר, קיבלו היום (ב') הודעה על כך שהחל ממחר יחלו קיצוצים בכוח האדם של צוות הצהרון ובמקום להיות שלוש מדריכות על קבוצה של 35 תלמידים, החל ממחר הן תהיינה רק שתי מדריכות לקבוצה.

לאחר ששמעו על רוע הגזרה וכאקט מחאתי, החליטו המדריכות שלא להגיע מחר לעבודה. "אנחנו לא מסכימות לעבוד בתנאים כאלה" אומרת אחת המדריכות. "אם לא יודיעו לנו על שינוי מיידי, פשוט לא נגיע מחר לעבודה".

את לא חוששת שהתלמידים יפגעו מההחלטה שלכן?

"שתבוא הנהלת 'מקום בלב' ותעבוד בתנאים האלה, אנחנו לא מוכנות לזה. אנחנו עובדות כאן המון שנים, רובנו כאן כבר עשור ואף יותר, אנחנו עובדות קשה ואנחנו מאוד אוהבות את העבודה שלנו ואת התלמידים. אבל זה פשוט לא פייר שיתייחסו אלינו כך".

לטענת המדריכות, הקיצוצים בכוח האדם יפגעו גם בהן אבל גם בעשרות התלמידים עימם הן עובדות, בהם גם לא מעט תלמידים על הרצף האוטיסטי. "מגיע לתלמידים שנוכל להעניק להם את היחס הראוי, להיות שתי מדריכות על כמות כזו של תלמידים יפגע בכולנו", היא מסבירה.

נכון לעכשיו, מדובר על קיצוץ בכוח אדם שאמור להשפיע על תלמידי כיתות א' ו-ב' וכן על תלמידי החטיבה הצעירה (גן חובה), בבית הספר.

תגובת עיריית ראש העין: "מקום בלב לא הודיעה על קיצוצים בכח אדם במערך הצהרונים. נהפוך הוא מקום בלב מספקת צוותים לצהרוני בתי הספר וגני הילדים גדולים יותר מהתקן הנדרש ומערך הצהרונים מתנהל בצורה טובה מאוד.

"עם זאת בעקבות החורף ועקב מחלות ישנם חוסרים במערך כח האדם ולטובת יציבות מערך הצהרונים בגני הילדים ובבתי הספר מקום בלב מניידת מדריכות שהן עודפות לטובת מילוי מקום ובאופן זמני. כל ניסיון לייצר תמונה אחרת לא נכון. צהרוני מקום בלב יפתחו כרגיל".