מאחדים כוחות: עיריית ראש העין מצטרפת למאבק התושבים בהקמת תחנת הכוח ותוציא הסעות להפגנה הצפויה מחר מול משרדי הועדה הלאומית לתשתיות (ות"ל) שתדון בהפקדת התכנית.

ההפגנה בירושלים לפני מספר חודשים. צילום: עיריית ראש העין

הועדה אמורה לאשר מחר את הפקדת התכנית כשלאחריה יינתנו חודשיים למתנגדים להגיש את התנגדויותיהם. ככל שנוקפות השעות גובר חששם של התושבים מהוצאתה לפועל של התכנית שלדבריהם תגרום לנזק סביבתי ובריאותי רחב היקף.

לאחר שתושבי העיר והסביבה החליטו בימים האחרונים לצאת ולהפגין מול משרדי הועדה בזמן הדיון בירושלים, בתקוה אולי לשנות את רוע הגזרה, החליטו גם בעיריית ראש העין להירתם למאבק נגד הקמת התחנה בצומת קסם הצפויה לפעול על גז ולספק לפחות 450 מגה ואט. "לא נאפשר את הקמת תחנת הכוח! עיריית ראש העין עם התושבים המסורים- יחד עם הישובים הסמוכים – נצא למאבק", נכתב בלשון ההודעה שפורסמה על ידי העירייה.

המחאה תתקיים ברחוב בית הדפוס 12 בירושלים בשעה 12:00 והעירייה תעמיד אוטובוסים לטובת התושבים שייצאו מבנין העירייה בשעה 10:30 בכפוף לרישום מוקדם במוקד העירוני.  

ביום חמישי האחרון נמסר מקבוצת קסם אנרגיה כי "הדיון בות"ל להעברת תכנית תחנת הכוח קסם להערות הציבור, הינו שלב נוסף, בדרך לישראל נקייה מפחם. הפרויקט מקודם כחלק מיעדי הממשלה במתן עדיפות להקמת תחנות כוח במרכז הארץ ובקרבה לריכוזי ביקושים והחלפת יצור החשמל מפחם, בייצור חשמל מגז טבעי. שטח התחנה נבחר בקפידה מבין מספר חלופות בין היתר על בסיס קריטריונים של התאמה ומרחק ממבני ציבור ומגורים, מתחנת קבלת גז טבעי שכבר קיימת בצמוד לשטח התחנה ומתשתיות חשמל קיימות שמאפשרות אספקת חשמל חיוני למרכז הארץ, לגוש דן ותל-אביב. הפרויקט ימשיך ויתקדם בשיתוף ובדיון ציבורי מלא ושקוף, והתחנה תתרום משמעותית למטרה החיונית של הממשלה לפזר תחנות כוח ולהבטיח המשך אספקה של חשמל לא מזהם למרכזי האוכלוסייה של המדינה בכל תרחיש".