בן משה

קצת יותר משנה לאחר הבחירות המקומית, שבהן ניצח שלום בן משה בסיבוב השני באופן דמוקרטי: בימים האחרונים נפתחה עצומה שהופצה ברשת החברתית הקוראת לראש העירייה, שלום בן משה להתפטר מתפקידו.

לאחרונה מתרבות תלונות התושבים על תפקוד העירייה בנושאים שונים, שהביאו כמה מהם לעשות מעשה ולהקים קבוצת פייסבוק בשם "ראש העין רוצה שינוי- קוראים לראש העיר להתפטר" המונה כבר כ-200 תושבים. במקביל נפתחה עצומה עם מטרה זהה בה נכתב "לתושבים נמאס, הבאת אותו אל הקצה. אי העשייה, חוסר ההנהגה הוא גזר דין מוות לעירינו".

"אי טיפול ב: תחנת הכוח, רעש המטוסים , חינוך, יוקר המחיה (ארנונה) , תשתיות, שירות. כל הסיבות האלו ועוד רבות אחרות מביאות אותנו התושבים לדרוש ממך להתפטר, לפנות את מושבך לאנשים שיעשו, יפעלו ויצילו את ראש העין מאבדון".

מנהלי הדף והעצומה עליה חתמו כ- 400 תושבים (נכון ליום ראשון) טוענים כי הקש ששבר את גב הגמל הוא המאבק בתחנת הכוח אך כאמור קדמו לכך נושאים נוספים שלא טופלו לדבריהם. "ראש העין מוכה מאבקים  והעירייה לא נותנת מענה.  מתשתיות, רעש המטוסים, אוזלת היד בחינוך ובשירות לתושבים, אפילו המעבר לרכבת לא פעיל והם חוגגים אותו כעשיה. יש לנו שריפות פסולת כל ערב, פריצות למכוניות ללא הפסקה, ארנונה בשמים,  מחסור ענק במסחר ובילוי, ובעיקר בעיקר חוסר מענה מהעירייה".   

העצומה. צילום מסך: מתוך הרשת החברתית

"נכון, ראש העירייה נבחר בהפרש של קצת למעלה מ-800 קולות  וזו בחירה דמוקרטית, אבל כאשר אוזלת היד מביאה לכדי אסון לעיר החלטנו שצריך לפעול. בין אם לדחוף את האיש לעשייה ובין אם זה לדחוף אותו החוצה" .   

פתחתם קבוצת פייסבוק ועצומה. מה הלאה?

"כעת התחלנו לגייס את תושבי העיר. מדהים כמה מחדלים  ובעיות שולחים לנו.  כמובן שתחנת הכוח מככבת, ואנשים הפועלים יעידו  ממקור ראשון על ההטעיות ואי העשיה.  מטה המאבק קיים מעל שנתיים (מטה אזרחי) ועדין אין עשייה מצד העירייה. המטרה שלנו היא להגיע לרוב מוחלט של תושבי העיר שרוצים שינוי.  לצאת להפגנות ולפנות למשרד הפנים.   לא נחכה ארבע שנים ונתמודד עם מורשת של כאוס ותחלואה. נשיג את החתימות על העצומה , כי הציבור בסופו של יום נחשף כל לעוד ועוד אי עשייה ומחדלים ורוצה את השינוי. נלך עד הסוף כי זו העיר שלנו, התושבים.  שלא לדבר על הבריאות שלנו ושל ילדינו".

מעיריית ראש העין טרם התקבלה תגובה.