צילום: באדיבות הלקוחות

הרוחות בראש העין סוערות: מכון היופי והאסתטיקה "המרכז לטיפולים אסתטיים" מרחוב הזית באזור התעשייה לב הארץ נסגר, למרות שמכר מראש שוברי טיפול. לטענת הלקוחות, זאת מבלי שהרוכשים קיבלו את התמורה לכספם. אילן, אחד מבין עשרות הלקוחות המאוכזבים, מסביר כי "בוקר אחד הודיעו ללקוחות שאין שירות ומאז אין מענה, כך כבר קרוב לחצי שנה. עשרות אם לא מאות לקוחות כמוני נותרו ללא תשובות והכסף הלך לפח".

מה בדיוק קרה?

"לפני כשנתיים וחצי רכשתי מעין מנוי 'לכל החיים' תמורת 7,000 שקלים. זה אומר שעושים סדרת טיפולים וממשיכים עד שמרוצים - מבחינתי זה אומר להיות חלק כמו דוגמן של קסטרו. הספקתי לעשות בערך 12 טיפולים, כשפתאום קיבלתי הודעה מהמכון על כך שהתור שהיה לי לעוד שבועיים נדחה בגלל החלפת בעלות וכן שייצרו איתי קשר בעוד שבוע לתאם מועד חדש. כעבור שבוע משראיתי שלא מתקשרים ניסיתי להתקשר בעצמי, ענתה מישהי שטענה שהיא הבעלים ואמרה שעוד שבוע הכל יסתדר ושוב שבוע חלף ודבר לא קרה. מאז ניסיתי להתקשר עוד עשרות פעמים כשבכל פעם שמתקשרים היא טוענת שעוד שבוע הכל מסתדר – ככה כבר חצי שנה".

בשיחות הטלפון הרבות שניהלו אילן ואשתו עם בית העסק, נאמר להם כי העסק סגור ובעיצומו של תהליך קנייה ולכן עליהם להתאזר בסבלנות. לדבריהם, באחת השיחות כאשר ניסו לברר האם מדובר בפשיטת רגל והאם כספם אבוד, החלה האישה בעברו השני של הקו לצעוק כי היא לא פושטת רגל וכי אין לה איך לעזור עוד כי "זה מה יש".

אילן מסביר כי הוא בחר לבצע את הטיפולים דווקא במכון הזה, אחרי שהתלבט אם לבחור באחד המכונים הגדולים, מכיוון שמנהלת המקום היא דמות מוכרת בראש העין ולכן קיווה שיוכל לסמוך עליה. "המכון היה מכון מוכר בעיר והייתי בטוח שאיתה לא יהיו שטיקים. טעיתי. בדיעבד הייתי צריך ללכת למכון גדול שיש 'אבא ואמא' מאחוריו".

הגשת תלונה במשטרה על הונאה?

"בינתיים לא הגשתי תלונה, כיוון שלהבנתי רוב הסיכויים שהתיק ייסגר מייד. כרגע אנחנו שוקלים להתאגד מספר לקוחות ולהגיש תביעה ייצוגית ובינתיים חשוב לנו להזהיר לקוחות אחרים או אם יש לקוחות נוספים שנפגעו, שידעו ליצור איתנו קשר כדי שנוכל להתאחד".

את תגובת מנהלת המכון לא ניתן היה להשיג. במידה שתגיע תגובתה נפרסם אותה.

בעלת המכון מסרה בתגובה: "העסק כעת סגור ונמצא אצל כונס נכסים. אף אחד לא רימה את הלקוחות. היתה שם מעילה של כספים והעסק נסגר. כרגע העסק בכונס נכסים. אני בעלת המכון אבל מעולם לא ניהלתי את העסק".