צילום: דוברות איחוד הצלה

טרגדיה באלעד: ילדה כבת 5 נהרגה מפגיעת רכב מסחרי כשרכבה על אופניים. להלן הודעות הדוברות של ארגוני ההצלה. 

דוברות מד"א ירקון: בשעה 15:05 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על ילדה שנפגעה מרכב ברחוב שמעיה באלעד. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי  לילדה במצב קשה עם חבלת ראש כשהיא מחוסרת הכרה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון ילדה כבת 5 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה.

כונן מד"א חובש רפואת חירום דרור מורי סיפר: "מדובר בתאונה קשה מאוד. הילדה שנפגעה מהרכב המסחרי חולצה מתחתיו כשהיא מחוסרת הכרה עם חבלת ראש קשה. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח והיא הועברה במהירות לניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום ופינתה אותה בדחיפות לבי"ח תוך כדי ביצוע פעולות החייאה כשמצבה קריטי."

דוברות איחוד הצלה: "תאונה עם מעורבות רכב הסעות ואופניים אירעה ברחוב שמעיה באלעד. פרמדיקית וחובשים באיחוד הצלה סניף אלעד העניקו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לילדה כבת 8 שרכבה על האופניים שנפצעה באורח אנוש וללא הכרה.

משה סעדון ראש סניף איחוד הצלה באלעד מדווח מהזירה: "מדובר בתאונה עם מעורבות רכב הסעות ואופניים עליה רכבה ילדה שנפצעה באורח אנוש. פרמדיקית באיחוד הצלה סניף אלעד התלוותה לפינוי הילדה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים תוך כדי המשך פעולות החייאה. עקב אופי האירוע הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

מבילינסון נמסר כי הילדה נפטרה מפצעיה. המשטרה: נקבע מותה של הילדה. נהג הרכב (22) במקום. נסיבות התאונה נבדקות.

על פי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מאז שנת 2008 ועד היום נהרגו 47 ילדים בתאונות אופניים, מתוכם 9 בשנת 2018.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "אנו כואבים יחד עם המשפחה על מותה של הילדה מאלעד. בכל רכיבה על אופניים יש להקפיד על חבישת קסדה. הוכח כי קסדה יכולה לצמצם משמעותית את עוצמת הפגיעה במקרה של תאונה והיא יכולה להיות ההבדל בין חיים ומוות".