נשלם ביוקר? עיריית ראש העין הגישה בקשה למשרד הפנים להעלות את הארנונה ב-2.8 אחוזים למגורים, וב-4.8 אחוזים למסחר ותעשיה.

צילום המחשה: אבי מועלם

בקשת העירייה מגיעה למרות תלונות תושבים בעבר על תשלומי ארנונה גבוהים וכן על דמי שמירה. כזכור בסוף חודש יוני האחרון החליטה העירייה לבטל את דמי השמירה אולם לאחר מכן הבהירה כי הם לא יבוטלו אלא יופחתו ויגולמו בתוך תשלום הארנונה.

עוד הוסיפו אז בעירייה כי "צו הארנונה מעודכן על ידי משרד הפנים, במסגרת התוספות הנקבעות על ידי הממשלה. למרות העדכון בארנונה ייחסכו מכל משפחה בין עשרות למאות שקלים בשנה".

אך האם באמת ייחסכו מכל משפחה בין עשרות למאות שקלים בשנה?כאמור, כעת הגישה העירייה בקשה להעלאת תעריף הארנונה ב-2.8 אחוזים למגורים, כשלפי המצוין במסמך רשמי מטעם משרד הפנים, השינוי יבוצע כנגד ביטול דמי השמירה.

במקביל לבקשת העלאת הארנונה למגורים ומסחר, הודיעה העירייה לפני כשלושה חודשים על הפחתה בארנונה בתעריף השטחים המשותפים בבנייה רוויה לתעריף של 36.44 שקלים למ"ר. ירידה של 20-30 אחוזים מתעריף השטחים המשותפים של כל נכס בבנייה רוויה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה לא העלתה את הארנונה במשך 6 השנים האחרונות. בנוסף, לבקשת העירייה משרד הפנים אישר להוזיל את תעריף השטחים המשותפים. ההעלאה שפורסמה אושרה ע"י מועצת העיר לפני כארבעה חודשים. מדובר ב-2.8% בכל העיר כתחליף לאגרת השמירה שמתבטלת בשנת 2020. אגרת השמירה שתשולם במסגרת הארנונה נמוכה יותר מתשלום אגרת השמירה בלבד ומהווה חיסכון לתושב בין 60-130 ש"ח בשנה".