יוכי פנחסי אדיב. צילום: ריאן

המועמדת לראשות עיריית ראש העין, יוכי פנחסי אדיב, מכחישה בתוקף שמועות שהופצו בעיר כאילו היא נתמכת על ידי ארגון השמאל "הקרן החדשה לישראל" וטוענת כי מדובר בפרסומים שקריים.

בשבוע שעבר נטען כי עמותה המשתייכת לצד הימני של המפה הפוליטית פתחה לכאורה בקמפיין שעוסק בארגון "הקרן החדשה לישראל", המזוהה עם מחנה השמאל, בטענה שהוא תומך במועמדים פוטנציאליים לראשות עיריות ברחבי הארץ.

אחת המועמדות שהופיעו ברשימה היא יוכי פנחסי אדיב מראש העין, שאף הגישה כנגד העמותה התראה בטרם נקיטת צעדים משפטיים.

מהמטה של ד"ר יוכי פנחסי אדיב נמסר: "המטה דורש לחדול מייד מהפצת של אותם שקרים והכפשות. להסיר מיידית את כל הפרסומיים השקריים שבהם יוכי מופיעה ולפרסם מיידית וללא דיחוי התנצלות".

יוכי פנחסי אדיב, המועמדת לראשות העיר: "אני רואה בחומרה רבה את הפרסום בתקשורת וברשתות החברתיות המהווים פגיעה בשמי הטוב, פגיעה במוניטין ואף פגיעה קשה ביכולתי להתגונן כנגד קטעי צילום שפורסמו כשקר. מרגע שהחלטתי להיות נבחרת ציבור הבנתי כי חיי יהיו נתונים לפרסומים כאלה ואחרים, אך לא דמיינתי כי ההכפשות יהיו מלאים בשקרים נתעבים ובקמפיין ארצי להשחרת שמי. ריצתי היא אך ורק למען תושבי ראש העין ולמען העיר אותה אני אוהבת ובה אני מגדלת את ילדי".

מהעמותה נמסר בתגובה: "ביממה האחרונה קיבלנו פניות רבות ממתמודדים בערים שונות, בבקשה שנסיר את שמם. הם מדווחים לנו שאין להם שום קשר לקרן החדשה לישראל, והם מתנגדים לדרכה ולחזונה. ביקשנו מהמתמודדים לפנות לשני פעילי “פורום ערים חופשיות” של הקרן החדשה לישראל שפרסמו את הרשימה, כדי שיסירו אותם. אנחנו מעדכנים באופן שוטף את הרשימה שמופיעה אצלנו באתר, ומסירים את מי שמתנגד לדרכה של הקרן החדשה".