צילום: אבי מועלם

מחר (שישי) זה קורה: אירוע הגאווה הראשון בראש העין ייערך בצל העימות המתוקשר בין סגני ראש העירייה, עומר שכטר ומיכאל מלמד. "אנחנו דוגלים באותם ערכים של 'ואהבת לרעך כמוך' וכך תפרנו והפקנו את האירוע", אומרים דיוויד רויזמן וחן עמרם, חברי הקהילה הגאה בראש העין ומיוזמי האירוע ההיסטורי , איתם שוחחנו רגע לפני קיומו.

לדברי השניים, רק לפני כשנה נוצרה קבוצת פייסבוק של חברי הקהילה הגאה בעיר, המונה היום כ- 160-180 תושבים, שהיו מגיעים מדי פעם למפגשים סגורים. הרצון להיפתח לכלל הציבור, הוביל את חברי הקהילה ליזום אירוע גאווה ראשון מסוגו בעיר אליו הם נערכים בתקופה האחרונה.

בצד ההכנות, התפתח לו אותו עימות מתוקשר כאמור בין סגני ראש העירייה, עומר שכטר ומיכאל מלמד, כשדבריו של האחרון זעזעו את חברי הקהילה . "היינו ממש בהלם להתעורר לפוסט כזה שמזהיר את התושבים מאיתנו", טוענת עמרם. "אנחנו גם תושבי ראש העין, גדלנו בה, למדנו בה והשקענו הרבה מחשבה איך להתאים את האירוע לעיר שאנחנו בעצם חלק ממנה. לכן החלטנו לערוך אירוע שמיועד למשפחות עם פעילויות מגניבות".

שכטר ומלמד | צילומים: מרצ מקומי, גיל לרנר

האם שוחחתם עם מפורסמים כלשהם כדי שייקחו חלק באירוע כפי שנהוג באירועים דומים?

חן : "הפעם לא. אין לנו רצון לעורר מהומות אלא העדפנו לפעול בענווה, כמו שלמדנו בעיר, כדי פשוט להיפגש. כך האירוע מתוכנן, בלי מפורסמים ובלי מצעד".

מה יש לכם לומר לתושבים שתופסים את צמד המילים 'אירוע גאווה' כאסוציאציה למשהו פרובוקטיבי?

דיוויד: "ברחבי הארץ נערכו ונערכים למעלה מ-40 אירועי גאווה שלכל אחד מהם אופי משלו שמתאים לאותו מקום. לא חשבנו לרגע לערוך מצעד כי זה לא מתאים לאופי של ראש העין".

חן: "זה לא אירוע כזה. אם יש מישהו שחושב שהקיום שלנו ומי שאנחנו זה פרובוקציה אז זו בעיה אחרת. זו הסיבה שסגן ראש העירייה, מיכאל מלמד, הזהיר את התושבים וזה מה שהעליב אותנו והכעיס אותנו במה שאמר. כולם מוזמנים להגיע ביום שישי, מדובר באירוע לכל המשפחה במלוא מובן המילה. להט"בים זה לא מדבק, זו לא מחלה וכנראה שאנשים גם מכירים אותנו מראש העין. יכול להיות גם שלמדנו או עבדנו יחד".

איך התחושות שלכם לקראת האירוע?

דיוויד: "אנחנו מתרגשים מאוד, ומצפים לאירוע שעבדנו עליו והשקענו בו מאמץ כבר תקופה. גם לא משנה כמות האנשים שיגיעו למרות שאיך שזה נראה נכון להיום, היענות האנשים עונה על הציפיות. מדובר באירוע היסטורי, מכונן בעיר וחשוב מאוד".   

כפי שפירסמנו בתחילת השבוע, האירוע שיתקיים במתחם הקבלנים בשכונת פסגות אפק, החל מהשעה 16:00 יכלול פעילויות לילדים ולהורים, עמדות איפור ויצירה, מעגל תיפוף, הרצאות קצרות מפי חברי הקהילה הגאה ועוד שלל הפתעות.