צילום המחשה: shutterstock

תושב האזור התבשר לאחרונה על ידי ידידה מעברו כי הוא אבי שני ילדיה התאומים, שנמצאים בגיל הגן. האיש הבהיר לה כי אם תתבע ממנו מזונות, יוביל הדבר לגירושיו מאשתו כיוון שיחסיהם מעורערים גם כך. אלא שהידידה לא ויתרה, הגישה תביעה והאיש אכן התגרש. עם זאת, בדיקת אבהות בהוראת בית המשפט הוכיחה כי הוא אינו אבי התאומים.

"כשהוא קיבל מידידתו לשעבר הודעת ווטסאפ בה היא טוענת כי הוא אבי התאומים, הוא לקה בהלם", מסבירה עו"ד  הלנה שמחי, שמייצגת את האיש. "הוא סיפר לי כי אותה ידידה ציינה בפניו כי היא לא דיברה איתו על כך מעולם כיוון שחשבה כי תצליח לפרנס אותם בכוחות עצמה, אבל התבדתה ולכן החליטה לתבוע את אבהותו".

לדבריה, אחרי אותה הודעה פנה אליה האיש בבהילות. "הוא הסביר לידידה כי בינתיים הוא התחתן ושיחסיו עם אשתו מעורערים. לכן, הוא ציין, תביעה כזו עלולה להרוס סופית את יחסיו עימה".

איך היא הגיבה?

"תחנוניו ובקשותיו נתקלו בקיר אטום. אותה ידידה לא חדלה מבקשותיה והגישה לבית המשפט בקשה להורות לו לבצע בדיקת רקמות שתאשש את אבהותו".

לטענת עו"ד שמחי, קיווה האיש שהדבר לא יגיע לאוזניה של אשתו, אולם התבדה וקיבל במהרה הודעה כי היא מעוניינת בגירושין. "הוא מצא את עצמו במצב נפשי וכלכלי מעורער בעקבות הפרידה מאשתו", מוסיפה שמחי. "על פי הנחיית בית המשפט, הוא נאלץ לבצע את בדיקת הרקמות בזמן שכל העת מקנן בו חשש כבד למצבו הכלכלי והפחד מהכפלת תשלומי המזונות".

עו"ד שמחי. צילום: באדיבותה

למרבה הפלא וכנגד כל הסיכויים לפרשה היה דווקא סוף מפתיע. "בדיקת האבהות שערך העלתה כי האיש כלל אינו אביהם הביולוגי של הילדים", מסבירה עו"ד שמחי. "למרות הממצאים, התעלה האיש על עגמת הנפש שחש והחליט שלא לתבוע את ידידתו. הוא הסביר כי גם כך היא במצב כלכלי קשה ואין טעם לסבך אותה עוד יותר".

מה מצבו כיום?

"מצבו המשפחתי המורכב הכניס אותו לפלונטר קשה, שממנו לצערו הוא לא נחלץ בשלום. הוא נאלץ לעבור גירושים קשים".