גל קלדרון ז"ל. צילום: באדיבות החברים

טרגדיה קשה: גל קלדרון ז"ל, לוחם אש אמיץ שהיה מפקד צוות בתחנת הכיבוי בפתח תקוה, הלך לעולמו במפתיע והותיר אחריו חברים ובני משפחה כואבים והמומים.

קלדרון, בן 36, היה נשוי ואב לשלושה ילדים קטנים. הוא התגורר ביישוב שערי תקווה והתמחה בחילוצים מיוחדים ביחידת הכבאות. כחלק מתפקידו לקח חלק במבצעים נועזים והציל אנשים רבים.

בשבוע שעבר עבר ניתוח ברגל ולאחר מכן היה בחופשת מחלה בביתו, שביישוב שערי תקווה. מסיבה לא ברורה, ביום שישי הוא התמוטט ונפטר בבית. למרבה הצער, המאמצים של כוחות ההצלה להציל אותו לא הועילו.

קלדרון הובא אתמול (שני) בצהריים למנוחות בבית העלמין ירקון וליוו אותו אלפי אנשים, שנתנו לו כבוד אחרון.

גל קלדרון ז"ל. צילום: באדיבות החברים

"כבר שעות אני כותב ומוחק כי אני לא מצליח לכתוב עליך בזמן עבר", כתב חברו ומפקדו מתחנת הכיבוי אורן שישיצקי. "מה גם שבלתי אפשרי לסכם את מי שהיית בשביל כל אחד ואחת ממשפחת לוחמי האש. נפלה בחלקי הזכות לפקד על משמרת ב' שהיית חלק ממנה, עברנו שנה מלאת חוויות ואירועים ואתמול שוחחנו כהרגלנו עם המון הומור ואופטימיות.

אתה כבר תיכננת את הטיול הבא לחו"ל. אשרינו שזכינו לעבוד איתך ובמחיצתך ואנו מצרים שכל זה נגדע. אנו כואבים את לכתך, השארת חלל גדול בלבנו, תחסר לנו מאוד כחבר וכעמית לעבודה.

"גל התגייסת למערך הכבאות לפני כ-10 שנים ומהר מאוד הפכת ללוחם אש אמיץ, מקצוען בעל חוש הומור יוצא דופן שחיבר אותך לכולם. לזכותך אלפי אירועי חילוץ והצלה של נפש ורכוש בנחישות ומקצועיות. כולם מתקשים לעכל את הבשורה הנוראה והבלתי הגיונית.

גל קלדרון ז"ל. צילום: באדיבות החברים

"אדם מדהים עם המון נתינה ועזרה לזולת, התנדבת במשטרה ובכיתת הכוננות הישובית. כשיצאנו בפרוייקט לשיפוץ ביתה של אם חד הורית היית הראשון להתנדב למשימה בדיוק כמו שעזרת לכל חבריך. אנו נזכור אותך גל בדיוק כפי שהיית - אדם טוב לב, אנושי, חבר, בעל חוש הומור מיוחד, איש משפחה, אוהב ומכבד את הזולת. כך נזכור אותך וכך תישאר בליבנו תמיד.

"השעות חולפות ואנו לא מסוגלים לקלוט וממאנים להאמין ולהשלים עם האובדן, אובדן של אדם יקר וחבר אמיתי. היית אדם מיוחד, אוהב ואהוב על כולם, תנוח על משכבך בשלום".