ניסים ומאיר לביא ז"ל. צילום: מתוך הרשת החברתית

בראש העין, אלעד והסביבה מזועזעים מהתאונה הקשה שקטלה אתמול (רביעי) את חייהם של האחים ניסים ומאיר לביא בעת שרכבו על אופנוע בכביש 444. הלווייה תתקיים היום בשעה 15:00 בבית העלמין בעיר וצפויים להגיע אליה משתתפים רבים.

שני ההרוגים בתאונת הדרכים שאירעה אתמול (רביעי) בכביש 444 הם ניסים (20) ומאיר (26) לביא, זוג אחים מראש העין, בניהם של הרב ירון לביא.

התאונה אירעה היום סמוך לשעה אחת אחר הצהריים. השניים שרכבו על אופנוע סמוך לצומת נבלט, נפגעו על ידי משאית. הם נמצאו בזירה ללא סימני חיים ועם פגיעה רב מערכתית. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותם.

אלישמע, חובש רפואת חירום במד"א סער שי, סיפר: ״מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. כשהגענו למקום ראינו משאית עומדת באמצע הכביש, לצידה היה האופנוע ושני הרוכבים שוכבים על הכביש כשהם מחוסרי הכרה וסובלים מפגיעה רב מערכתית. ביצענו מספר בדיקות רפואיות, אבל לצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

מודעת האבל. צילום: מתוך הרשת החברתית

ניסים ומאיר גדלו באלעד ועברו לפני כשנה לראש העין עם משפחתם. "זה לא נתפס, חשבתי שזו מתיחה בהתחלה", אמר בכאב ישראל סויסה, חבר ילדותו של ניסים. "למדתי עם ניסים באותה כיתה, גדלנו ביחד כל השנים מיסודי והיינו חברים טובים. מאיר יותר גדול אמנם, אבל עם השנים גם הפכנו לחברים.

"הם היו אנשים מאירי פנים. גם אם מישהו עשה להם רע הם חיפשו לעשות רק טוב, כולם יעידו על כך. הייתה להם אהבת ישראל שאין להרבה אנשים, והיו עושים הכל כדי להוציא אנשים מצרות. אי אפשר לעכל ששני אחים נהרגו כך".

"אביהם, הרב ירון לביא מכונה באלעד 'הרב של הנערים'. כל ילד שיש לו בעיה, מהקטנה ועד הגדולה, הרב ירון הוא הכתובת. הוא עוזר הרבה יותר מהגורמים הרשמיים. הוא ראש קהילה גדולה מאלעד וראש העין ומחר היו אמורים לצאת לטיול בצפון יחד".

יהי זכרם ברוך.