ד"ר אורן זוסמן. צילום: מתוך הרשת החברתית

הקהילה הרפואית המומה וכואבת את מותו בטרם עת של ד"ר אורן זוסמן, בן 38, מומחה ברפואה פנימית ומתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים בילינסון, אשר נפטר השבוע מדום לב שחווה במהלך משמרת. הלווייתו תערך נערכה ביום רביעי השבוע בבית העלמין ירקון. 

ד"ר זוסמן, נשוי ואב לשלושה, התגורר בתל אביב ובמקור מאשקלון. הוא היה פעיל בטוויטר וחלק עם עוקביו תובנות והגיגים משגרת חייו כרופא במערכת הבריאות בה עבד. "'חדשות טובות. באתי לספר לך שכנראה נמצא לב עבורך'", שיתף באחד הפוסטים המרגשים מחודש יולי האחרון. "'אני מבקש שתהיה בצום, ותכף נשלים כמה בדיקות. עכשיו נערכים להכין את הלב הנתרם, ואם הכל יהיה בסדר, תעבור השתלה הלילה'. אני, בתפקיד אראלה ממפעל הפיס, לגבר בן 42 עם אי-ספיקת לב סופנית".

ד"ר זוסמן היה פעיל בולט במאבק הרופאים המתמחים בשנת 2011 ובשנים האחרונות היה חבר ועדת הביקורת של ארגון המתמחים "מרשם" ואף נבחר לנציג בילינסון באסיפה הארצית.

"הבשורה על מותו פילחה לנו את הנשמה, תפסה אותנו מסרבים להאמין ומילאה אותנו בעצב אדיר. ענק", ספד לו ד"ר אראל בוצ'ינסקי, יו"ר הארגון. "אני רוצה למסור לאשתו, לילדיו ולשאר משפחתו וחבריו, שידעו כמה שאהבנו את אורן, כמה שהוא היה בעיננו ערכי, מלא בחכמה ונעים הליכות. הייתי רוצה שהם ידעו שהוא משאיר אחריו דוגמא ענקית לכולנו לכל כך הרבה דברים, שנהיה גאים לעשות רק כמעט כמוהו. הייתי רוצה שידעו שהם בליבנו, שאנחנו מרגישים שמישהו מהמשפחה שלנו נקרע מאיתנו ושאנחנו מקווים שהם ימצאו נחמה ושלא ידעו עוד צער".

העיתונאית לינוי בר-גפן ספדה בפייסבוק: "ד"ר אורן זוסמן, רק בן 38, נפטר אמש. הכרתי אותו מעט, התייעצתי איתו הרבה. רופא שהוא קודם כל אדם ואדם שחושב קודם כל כמו רופא - איך לעזור, איך להקל כאב, איך לתקן מה שנשבר. אבידה אדירה למשפחתו, לחבריו, לחולים שהציל ולאלה שכבר לא יוכל להציל".

מבית החולים בילינסון נמסר כי "המחלקה בהלם, כולם כואבים ועצובים מאוד. זו טרגדיה אנושית".

יהי זכרו ברוך.