אורה זכריה עם בתה הקטנה נועה. צילום: באדיבות המשפחה

אורה זכריה ז"ל, אם לשישה ילדים מראש העין, הלכה לעולמה בשבוע שעבר באופן פתאומי והותירה את בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים.

אורה עבדה כסייעת גננת בגני ילדים במשך עשרות שנים והיתה אישה אהובה על כל מכריה בזכות סבר פנים יפות שהיו לה, בזכות חיוכה המקסים ובזכות אישיותה הכובשת.

לאחר יום עבודה בגן הילדים היא מיהרה לעבודה נוספת במשרדי מס הכנסה בעיר כדי להשלים הכנסה. בין היתר היתה חברה ותיקה במקהלת "מזמורי תימן" של ראש העין.

כל חבריה ומשפחתה מעידים עליה כאישה נעימה , חייכנית , צדיקה, אשת חסדים ועזרה למשפחות רבות בסתר. היא נפטרה בפתאומיות והותירה את משפחתה וחבריה כואבים והמומים.

אורה הותירה אחריה כאמור שישה ילדים ו-13 נכדים, היתה בת 59 במותה. כאלפיים אנשים באו לחלוק לה כבוד וללוות אותה בדרכה האחרונה.

אורה זכריה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

מיקי מרום, גננת שעבדה עם אורה זכריה בגן ילדים בעיר, מספרת: "יש לי רק מילים טובות עליה. זה מלאך בהתגלמותו. אדם משכמו ומעלה. היתה כל כך מסורה לעבודה, כל כך אהבה את הילדים. העבודה היתה מאוד חשובה לאורה, היא היתה עובדת מסורה. היא אמרה לי 'כאן אני מרגישה שאני חיה ויש משמעות לחיים שלי'. היא באמת היתה בן אדם מדהים. לא נפגשתי עם אישה כזאת שיש לה רמת רגישות גבוהה כזאת, יכולת נתינה. זאת אבידה מאוד גדולה".

מיקי מספרת כי אורה היתה סייעת במשך כ-25 שנים בגני ילדים ראש העין. "איתי היא עבדה בשנתיים האחרונות בגן כפיר ברחוב ה' באייר. היא השאירה חלל מאוד גדול".

איך היתה ההיכרות ביניכן?

"עבדנו שנתיים, אבל התחושה היא כאילו מאז ומתמיד היינו ביחד. היתה לנו כימיה, היא היתה כמו הנפש התאומה שלי. היא אמרה 'את כל כך דומה לי'. היא היתה אשת חינוך בכל רמ"ח איבריה".

תודה ליוסי דמארי מעיתון "מוקד" על הסיוע בהכנת הכתבה.

משפחתה של אורה זכריה ז"ל יושבת שבעה בבית כנסת "חמדת ימים" (זוגייר) ברחוב הרש"ש 30 בראש העין.

יהי זכרה ברוך.