אוטובוס אפיקים בראש העין. צילום: באדיבות תושבים

תושבים מראש העין מתלוננים כי חלק מנהגי חברת אפיקים נוסעים ברחובות העיר באופן מסוכן.

"אני גר באזור בו נוסעים אוטובוסים רבים", מספר רועי, תושב רחוב ה' באייר. "אני מבחין בנהגים רבים שנוהגים בפראות ברמות שלא נתקלתי בהן. נוסעים מהר ומצפצפים בחוסר סבלנות, וכל זה ברחוב בו יש שלושה גני ילדים ומצידו השני גן שעשועים. חלק מהרחוב הוא מעוקל, מה שמצמצם את שדה הראיה אך זה לא מונע מהם לנהוג בצורה כזו.

"רק היום בבוקר, אחת האמהות נסעה לאחור כדי להוריד את בנה, תוך כדי שהיא מאטה ומאותתת כנדרש, אך נהג של החברה שהיה מאחוריה, הגיח במהירות וצפר לה ארוכות. יש נהגים טובים גם ואני לא מכליל, אך יש כאלו שנוסעים כמו משוגעים ופשוט מסכנים חיי אדם. פעם הם חותכים מהנתיב השמאלי לכיוון התחנה, פעם הם לא עוצרים בעצור. אני בתור אבא מפחד מאוד מהתופעה הזו".

מה אתה חושב שצריך לעשות?

"הבעיה המרכזית לפי הבנתי, היא שהחברה נקנסת על איחור בלוח זמנים ואז נדמה שמה שמעניין את הנהגים זה להגיע לתחנות בזמן ופחות שלום הנוסעים והאזרחים. צריך לשנות את זה או לחילופין, לטפל בנהגים שנוהגים בצורה מסוכנת. זה לא הגיוני מה שקורה. גם היחס שלהם כלפי הנוסעים מחפיר לפעמים, אולי בגלל הסיבה הזו. חמותי לדוגמא, אישה נכה, עלתה על אחד הקווים ולפני שהספיקה להתיישב הנהג החל לנסוע והיא נחבלה בגופה".

בעקבות פוסט שהעלה תושב בנושא ברשת החברתית, תושבים נוספים הביעו את תסכולם לנוכח התופעה. "אני תמיד נוהגת שם בחשש כי הם באים במהירות מאחורי העיקול", כתבה אחת התושבות. תושב אחר הוסיף כי פעמיים נהגי האוטובוסים פגעו במראה של רכבו מאחר ולא האטו כנדרש.

מחברת אפיקים נמסר בתגובה: "מדיניות החברה, המועברת לכלל נהגינו היא קודם כל ומעל להכל נהיגה בטוחה, ובהתאם לכל הכללים וחוקי התנועה. עמידה בזמנים היא חשובה למידת השירותיות של החברה, אך בטיחות הנוסעים והעוברים בדרך חשובה הרבה יותר. במידה שיש נהגים שאינם נוהגים בהתאם למדיניות זו, אנו מזמינים את הציבור לרשום את מספר האוטובוס ולפנות אלינו בנושא. החברה תנהג בחומרה ובחוסר סובלנות כלפי נהגים המסכנים את משתמשי הדרך" .